YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Her gün ayrı bir sanatçının sahne aldığı gölet şenlik alanında finali ünlü şarkıcı Melek Mosso yaptı. Gölet Şenlik alanında düzenlenen konsere İYİ Parti İzmir Milletvekili Hüsmen Kırkpınar, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt’un yanı sıra yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Konser alanı saatler öncesinden doldu. Konseri Tireli Ünlü Sunucu Bilal Şaner sundu. Ünlü şarkıcı Melek Mosso seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Tirelilerin gönlünde taht kurdu.

Konserde bir konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Melek Mossoya çiçek takdim ederek şunları söyledi, “Şanlı Türk milletinin kahraman evlatları, cumhuriyetin çocukları, Atatürk’ün çocukları, kıymetli Tireliler. 4 Eylül  Tire’nin düşman işgalinden kurtuluşu şenliklerine hepiniz hoş geldiniz. Biz büyük bir mücadeleyi ortaya koyan, canıyla kanıyla bu toprakları vatan yapan kahraman bir neslin evlatlarıyız. Dün göğsümüzü kabartan Voleybol bayan Milli takımımız karşısında Sırpları destekleyenler bugün de bu konser alanında yağmur duasına çıktılar. Biz biliyoruz ki yunan işgali başladığında onlara şerbet ikram edenlerle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Atalarımızın şehrimize en büyük armağanı 4 Eylül. Dört eylül demek özgürlük demek. Hep birlikte dört Eylülümüze ve özgürlüğümüze sahip çıkacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılında  ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde onun gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğiz.  Bu vesileyle şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşumuzun 101. Yılını kutluyorum ve sizi kıymetli sanatçımız Melek Mosso ile iyi eğlenceler diliyorum.”

Editör: Gülçin Kargaoğlu