Bölgede dev alt yapı yatırımları yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugünlerde Tire ilçesinde birçok çalışmaya imza atıyor. 

Tire’nin birçok kırsal mahallesinde yol, asfalt, büz, istinat duvarı, yol genişletme çalışmaları yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Ekipleri ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü uyumlu şekilde çalışmalarını hız kesmeden devam ediyor. 

Fen İşleri Daire Başkanlığı Güney Bölge Yol İşleri Şube Müdürlüğü ani yağan yağmura karşı da önemlerini üst düzeye çıkarıyor. 

Ekipler, Tire’nin Küçükkömürcü Mahallesinde 3 adet taş tahkimatı (istinat duvarı) ile 2 adet büz çalışması yaparken Büyükkömürcü Mahallesinde ise 1 adet taş tahkimatı (istinat duvarı) inşa ederek güvenli yolları hizmete aldı. 

Topalak Mahallesinde büz ve bağlantı çalışması yapan ekipler, Büyükkemerdere Mahallesinde ulaşım yolu genişletme çalışması gerçekleştirdi. 

Güney Bölge Yol İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri Büyükkemerdere Mahallesinde 4 adet viraj ve yol genişletme ile 1 istinat duvarı ile büz çalışmalarını tamamladı. 

Dibekçiler Mahallesinde de bağlantı yolları asfalt yama, yol ve şarampol temizliği yapan ekipler, birçok kırsal mahallelerde çalışmasını devam edecek. 

Bölgede kırsalda ikamet eden geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan vatandaşlar ve mahalle muhtarları yapılan çalışmalardan memnun olduklarını dile getirdiler. 

Tire Fatih Ortaokulu’nun Kızlarından Türkiye Şampiyonasında büyük Başarı Tire Fatih Ortaokulu’nun Kızlarından Türkiye Şampiyonasında büyük Başarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre çalışmaların Tire ilçesinde ve Küçükmenderes Havzasının diğer ilçelerinde devam edeceği belirtildi.
 

Editör: Tutku İç