Tire Belediyesi ve Satranç İlçe Temsilciliği koordinesinde düzenlenen turnuva toplamda dört kategoride yapıldı.

Müsabakalara Tireli öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 8 yaş, 10 yaş, 12 yaş ve 14 yaş kategorilerinde düzenlenen turnuva 5 tur üzerinden İsviçre sistemine göre oynandı. İki gün süren turnuvada öğrenciler rakipleri ile kıyasıya mücadele etti. Turnuvaya lisanslı 80 sporcu katıldı.

Dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları teslim edildi. Ayrıca turnuvaya katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi.  İstasyon Hangar Çok Amaçlı salonda düzenlenen turnuvada Tire Belediyesi gün boyunca öğrencilere çeşitli ikramlarda bulundu. 

Turnuva ile ilgili olarak konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “Eğitimin ana hedefi analitik düşünen, çözüm üreten ve strateji geliştirebilen bireyler yetiştirmektir. Bu kapsamda geleneksel hale getirdiğimiz satranç turnuvamızı ilçe Satranç Temsilciliği ile birlikte bu yıl da düzenledik. Turnuvamıza yoğun ilgi oldu. Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Bu tarz etkinliklerimiz devam edecek. Turnuvanın hazırlanmasında emek harcayan Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müz ile İlçe Satranç Temsilciliği’ne teşekkür ediyorum.”

Editör: Tutku İç