30 Ağustos’ta başlayacak olan kurtuluş şenlikleri 5 Eylül’e kadar sürecek. 

Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün aylar öncesinden hazırlıklarına başladığı Kurtuluş Şenlikleri 30 Ağustos’ta düzenlenecek fener alayının ardından devam edecek. 

30 AĞUSTOS’TA YÜKSEK SADAKAT KONSERİ

Tire’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı etkinlikleri kapsamında ilk konser gölet şenlik alanında Yüksek Sadakat grubunun konseri ile başlayacak. Aynı akşam gölet şenlik alanında kurum, dernek ve firmaların katılacağı fuar stant alanının açılışı yapılacak. Fuar alanı altı gün boyunca açık olacak.

31 AĞUSTOS’TA BENDENİZ KONSERİ

31 ağustos günü de devam eden etkinlikler aynı akşam gölet şenlik alanında ünlü şarkıcı Bendeniz konseri ile devam edecek. Bendeniz gölet şenlik alanında Tireliler ile buluşacak.

01 EYLÜL’DE GÖKÇE KONSERİ

Tire’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı nedeni ile düzenlenen kurtuluş şenlikleri programında 1 Eylül akşamı  gölet şenlik alanı ünlü şarkıcı Gökçe’yi ağırlayacak. Gökçe birbirinden güzel şarkıları ile Tirelilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

2 EYLÜL’DE CAN GOX KONSERİ

Kurtuluş şenliklerinin dördüncü gününde gölet şenlik alanında devam edecek etkinliklerde Grup Can Gox sevenleri ile buluşacak

3 EYLÜL’DE MARY JANE KONSERİ

Şenliklerin beşinci gününde Grup Mary Jane Tire Gölet şenlik alanında Tirelilere konser verecek. 

4 EYLÜL’DE MELEK MOSSO KONSERİ

Tire’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı kutlamaları sabah saatlerinde Cumhuriyet meydanında yapılacak olan resmi törenle kutlanacak. Aynı günün akşamı şenliklerin kapanışını Ünlü sanatçı Melek Mosso yapacak. Mosso, Gölet şenlik alanında seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Tirelilere unutulmaz bir gece yaşatacak.

BAŞKAN DURAN, “MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI GÜZEL BİR TİRE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kurtuluş şenlikleri ile ilgili olarak konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “29 Mayıs 1919 tarihinde işgal edilen Tire; Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk ordusunun kazandığı büyük zaferlerin ardından, 4 Eylül 1922 günü tekrar bağımsızlığına kavuşmuştur. Bizlerde Tire Belediyesi olarak bu büyük zaferi her yıl düzenlediğimiz etkinliklerle kutluyoruz. İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yılı nedeni ile bu yıl da vatandaşlarımız için güzel bir program hazırladık. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayacak olan etkinliklerimiz 4 Eylül akşamına kadar devam edecek. Birbirinden değerli sanatçılar her gün gölet şenlik alanında konser verecek. Fuar stant alanımız da gölet alanında 6 gün boyunca açık kalacak. Tireliler olarak bu coşkuyu hep birlikte yaşayacağız. Kültür Müdürlüğümüz titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Tüm hemşerilerimizi Kuruluş coşkumuzu yaşamaya davet ediyorum” dedi.

Editör: Tutku İç