Kafenin kullanımı Tire Belediyesi ile yapılan protokol ile Küçük Menderes Engelliler Derneği’ne tahsis edilmişti. Bugün yapılan törenle Engelsiz Kafe’nin kullanımı ile ilgili protokol yenilendi.


Engelsiz Kafe’de yapılan imza töreninde yapılan konuşmada Tire Belediye Başkanı Atakan Duran, “İlçemizin sivil toplum kuruluşu Küçük Menderes Engelliler Derneği’nin kullandığı dernek binası çok kötü durumdaydı. 31 Mart 2019 seçimlerinden sonra bizden yeni bir bina istediler. Biz de bunu emir kabul ederek hemen çalışmalara başladık. Kendilerine sosyal donatıları olan bir yaşam alanı oluşturarak içinde dernek yönetim ofisinde yer aldığı bu binayı tahsis ettik. Hem engelli vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirdiği kafeterya hem de engelli çocuklarımızın oynayabildiği park halkımızın hizmetindedir.


Tire Belediyesi olarak sosyal belediyecilik ilkeleri gereği olan #EngelsizTire vizyonumuzla şehrimizde engelleri kaldırmak adına 5 yıl boyunca çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürdük. Bu kapsamda ilçenin birçok noktasına engelli yürüyüş yolları ve engelli otoparkı yaptık. Belediye işletmelerinde engelli asansörleri yerleştirdik. Yaşamı kolaylaştırmak bizlerin elinde, unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız.” dedi.
 

Editör: Tutku İç