Aylar öncesinden hazırlıklarına başlanan sünnet şöleni, bu yıl da Alay Parkı'nda yapıldı. Şölende 50 çocuk erkekliğe ilk adımını attı. Şölene Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, Tire Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Tire Belediyesi Zabıta Müdürü Tarık Bolpaça, Tireli İş İnsanları ve binlerce davetli katıldı. Sünnet şöleninde 3 bin kişilik yemek ikramı yapıldı. Şölene yaklaşık üç bin beşyüz kişi katıldı. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran şölen boyunca sünnet çocukları ve aileleri ile tek tek ilgilendi. Şölende sünnet çocukları ve tüm çocuklara ücretsiz pamuk helva ve patlamış mısır dağıtılırken, diğer yandan davetlilere lokma ikramı yapıldı. Çocuk animasyon ekibi çocukları eğlendirdi. Sünnet yemeğinin ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerif okundu. Coşku içerinde geçen sünnet şöleninde Tire Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı. Mehter takımı da şölen alanında unutulmaz bir konser verdi.


ŞEHİR TURU ATTILAR
Konserin ardından sünnet çocukları ve aileleri Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gönderdiği üstü açık otobüslerle sünnet konvoyu yaparak şehir turu attı. Tireli iş insanlarının destek verdiği organizasyonda sünnet çocuklarına takı takıldı.
BAŞKAN DURAN: ONLARIN MUTLULUĞU HER ŞEYE DEĞER
Sünnet şöleni ile ilgili konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, "Tire Belediyesi olarak göreve geldiğimizde sünnet şölenimizi geleneksel hale getirmek istemiştik. Ancak ikinci yıl pandemi başlayınca ara vermek zorunda kaldık. Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz sünnet şöleni çoşku içerisinde geçti. Göreve geldiğimizden bu yana milli ve dini günleri layıkıyla ve hak ettiği şekilde yaşıyor ve yaşatıyoruz. Sünnet şöleni de bizim için önemli gelenek ve göreneklerden biridir. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da her önemli günü hak ettiği şekilde layıkıyla kutlamaya devam edeceğiz. Sünnet şölenimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, destek veren kurum kuruluş ve hayırsever işadamlarına tekrardan teşekkür ediyorum. Allah damatlıklarını göstersin. Biz büyük bir aileyiz. İyi günde de kötü günde de hep beraberiz. Dedi.

Editör: Tutku İç