Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kurban mesaisine hazır Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kurban mesaisine hazır

Başkan Duran mesajda şu ifadeleri kullandı, "10 Kasım 1938 günü ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 85. ölüm yıldönümünde Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız.


Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş en büyük eser olan Cumhuriyet başta olmak üzere elde ettiği başarıların tamamını Aziz Türk Milleti'ne adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mücadeleci kişiliği, düşünceleri ve ardında bıraktığı yıkılmaz eserleriyle düşmanlarının bile takdir ve saygısını kazanmış, milletimizin refahı için ömrünün son demlerine kadar durmaksızın çalışmış ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır.


Bizlerin de her zaman fikir babası, yol göstericisi olmuştur. O'na layık olmak boynumuzun borcudur. Bize armağan ettiği Cumhuriyetimizi ve değerlerini ulus olarak, Atatürk'ün ilkeleriyle aydınlattığı yolda kararlılıkla yürümekle, kurduğu Cumhuriyet’e, ilke ve inkılâplarına, tam bağımsızlığa, milli sınırlarımız içerisinde bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkmakla mümkün olduğu asla unutulmamalıdır. Bu düşüncelerle; açtığı yolda hep kalbimizde olan ATA'mızı rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun.”

Editör: Tutku İç