YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Ödemiş’te 13 yıldır doğa sporları faaliyeti düzenleyen Efe Dağcılık Kulübü öncülüğünde yapılan etkinliğe bölgedeki farklı spor kulüpleri ve sporcuları katıldı.

Etkinlik önce kampa alanına gelen katılımcıların çadırları kurması alana yerleşmesi ile başladı.

Bademli’deki şenlik alanında bulunan kamp ve sosyal alan bir çok imkanı barındırması sebebiyle sporculara büyük kolaylık ve konfor sağladı. İlk defa gelenler alanla ilgili memnuniyetlerini sık sık dile getirdiler.

Bademli mahalle meydanında Ödemiş Belediyesi Bandosu konser verdi. Ardından şenlik alanına yürüyüş yapıldı.

Şenlik alanında yapılan törende Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş misafirleri selamladı ve şenlik için memnuniyetini dile getirdi. Mehmet Eriş bölgenin güzelliklerini dile getirip bu güzelliklerin korunması gerektiğini vurguladı. Dağcılık faaliyetlerinin turizme ve bölge kalkınmasına katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi.

ERİŞ, EFELER YOLU REFAH PROJESİDİR

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Efeler Yolu projesinin bölgenin çok önemli bir refah projesi olduğunu, bu projenin dağcılık ve doğa sporları ile zenginleşip daha da gelişerek bölgeye katkılar sağlayacağını söyledi. Eriş, “Bu anlamda bölgemizin değerlerine sahip çıkmalıyız. Belediye olarak bu amaçla gerekli çalışmaları yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz” dedi.

TAŞLI: BADEMLİ ŞENLİK ALANI HARİKA

Efe Dağcılık Kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı etkinlik alanının mükemmel bir konumda ve altyapıya sahip olduğunu belirterek, “Öncelikle komşu kulüplere ve sporcularına katılımları için çok teşekkür ediyorum. Tire Dağcılık, Gaziemir Belediye, Torbalı Belediye, Dedak, Vercenik, Yükseliş, Torbalı Metropolis, Olimpos dağcılık kulüpleri ve sporcuları şenliğimize katılım gösterdiler. Gelen tüm misafirler etkinlik alanının mükemmel konumda olduğunu söylüyorlar ve memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Dağcılık temsilciliği olarak bizler de bu alanın daha da kullanılır olması açısından bazı fikirler geliştirdik. Mesela buranın dağcılık kampı ve başka dağcılık izcilik faaliyetleri için kullanılması. Bölgemiz çok zengin bir coğrafi iklimsel ve kültürel zenginliğe sahip. Bu zenginliğin bölgemize her anlamda değer katması için çaba sarf ediyoruz. Sağlık, spor, doğa, kültür, turizm, sosyal etkinlikler vb. alanında mükemmel bir potansiyele sahibiz. Bu anlamda bölgemizde dağcılık ve doğa sporları olarak Bozdağ Kış Dağcılık ve Bademli Dağcılık Şenliklerini daha da etkin yaygın hale getirmeliyiz.

İLKBAHARDA ETKİNLİK YOĞUNLUĞU

Bu anlamda bahar döneminde yakın zamanda yapılan şenlik ve etkinlikler katılımı ve verimi azaltıyor. Bademli Dağcılık şenliği için sonbaharın ortasını en uygun zaman olarak düşünüyoruz. Yani tarihi önümüzdeki dönem değişebilir.

ŞENLİK EKİM’DE OLABİLİR

Özellikle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı anısına önümüzdeki ekim ayında 10. Bademli Dağcılık Şenliği yapılabilir. Etkinliğimize destek veren tüm ödemiş belediyesi personeli ve Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet Eriş'e teşekkür ediyoruz. Geçmişte dağcılık ve doğa sporlarına katkı yapan, Efe Dağcılık Kulübümüzün eski yöneticilerine de çok teşekkür ediyoruz. Dağcılık ve doğa sporları sağlıklı mutlu bir yaşam için çok önemli. Bu amaçla yönetim olarak etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklere durumu uygun olan tüm halkımızı ve doğaseverleri davet ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından şenlik ateşi yakıldı ve ikramlar dağıtıldı. Devamında eğlenceye geçildi ve katılımcılar geceyi keyifle tamamladılar.

İKİ ROTADA TIRMANIŞ YAPILDI

21 Mayıs sabahı 2 grup halinde aydın dağlarının kuzey yüzünden tırmanışa geçtiler. İlk grup Nihat Yüce rehberliğinde Bademli Mumkayası’na tırmandı. İkinci grup Yürüyüş lideri Mehmet Taşlı rehberliğinde Bademli’den Şelale’ye tırmanış yaptı. Yaklaşık 50-60 kişi ile yapılan bu tırmanış planladığı gibi ve zamanda gerçekleştirildi. Katılımcılar Pazar günü kamp çadırlarını toplayıp etkinlik alanını boşalttılar. Sonuçta tüm etkinlikler keyifle güvenle başarıyla tamamlandı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu