YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ
CELEBİM”  tarım, hayvancılık ve peyzaj ürünleri kategorilerinde ilan ve e-ticaret işlemlerinin yapılacağı online bir platform olarak yola çıkıyor.
Aslen Ödemişli olan 22 yaşındaki girişimci Arda Berber 2 yıl önce İzmir’den Ödemiş’e yerleşerek tarım ve hayvancılık sektöründen geçimini sürdüren vatandaşların birbirine ulaşmasını kolaylaştıracak bir proje üzerinde çalışmaya başladı.
Geliştirmiş olduğu proje ile tarım ve hayvancılık sektörünün hizmetinde olacak CELEBİM isim hakkını alarak alım satım sitesini kurarak geliştirdi. 
CELEBİM alım satım sitesi ile tarım ve hayvancılık sektöründe ticaret yapanlar için büyük bir kolaylık sağlanacağını vurgulayan Berber,  ‘Küçük Menderes bölgesinin geçim kaynağının çoğunlukla tarım ve hayvancılık olduğunu bildiğim için yaklaşık 2 senedir bu proje üzerinde çalışıyor ve araştırmalar yapıyordum. Bu siteyi kurmaktaki amacım kendi bölgemizin üreticilerini ve hayvancılarını ülkemizin ve diğer ülkelerin üretici ve hayvancılarıyla buluşturmak. Hem de geçimini sağlayan vatandaşlarımıza yeni kapılar açmaktı. Artık internet çağındayız.  İnsanlar bu yolla birbirlerine dünyanın diğer ucundan ulaşabiliyor. Hemen hemen herkesin akıllı telefonu var. Mart ayının ilk günlerinde sitemiz aktifleşecek ve biz birbirine ihtiyacı olan insanları buluşturacağız. Bunun için sitemiz açıldıktan sonra sitemize üye olmanız yeterli. Projemizin ülkemizdeki tarım ve hayvancılık kesiminin dünyayla buluşmasına katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Editör: Tutku İç