Ve onu alacağız. Bugüne kadar İzmir 40 verdi 1 aldı, 2022'de 98 milyar vergi ödediniz 2,5 milyar yatırım aldı devletten İzmir. 14 Mayıs sabahı 40'a 1 oranı, 40'a 40 olduğunda baharlar gelecek" dedi.

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanlığı'nın Kiraz'da düzenlediği aday tanıtım toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Soyer, İzmir'in hükümetten alacaklı olduğunu kaydederek, yoksulluğa isyan etti.

"BU SEFALET NEDEN!"

Soyer, Kiraz'da yaptığı konuşmada, "İzmir'den gelirken yol boyu olağanüstü vadilerden, dağların aralarından geçerek geldik. Her baktığımız nokta cennet bahçesiydi. Bu kadar bereketli topraklar, dünyanın en kadim kültürlerine ev sahipliği yapan ülke, kahramanlık destanları yazmış atalar ve biz neden bu kadar yoksuluz! Neden bu sefalet neden! Bu bir kader değil. Bu bizi yönetenlerin yanlış, haksız, hukuksuz, adaletsiz, eşitsiz yönetimi yüzünden böyle. Bu cennet vatanda huzurla, kol kola bambaşka bir hayatı kurabiliriz ve kuracağız, göreceksiniz. Çok az kaldı. O iktidarı kuracağız ve bu topraklarda sağlıkla yaşayacağız" dedi.

"İZMİR'İN HÜKÜMETTEN ALACAĞI VAR"

Soyer açıklamasını şöyle sürdürdü:

Biz 4 yıldır İzmir Büyükşehir'de hizmet veriyoruz, 4,5 milyona yetişmeye çalışıyoruz. İzmir'in bu hükümetten çok alacağı var. Ve onu alacağız. Bugüne kadar İzmir 40 verdi 1 aldı, 2022'de 98 milyar vergi ödediniz 2,5 milyar yatırım aldı devletten İzmir. 14 Mayıs sabahı 40'a 1 oranı, 40'a 40 olduğunda baharlar gelecek.

Editör: Dilek Acar