İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ve Millet İttifakı il başkanlarının da katıldığı toplantıda ‘Sizden rica ediyorum bizi iktidarın Belediyesi yapın’ mesajı verdi.

CHP İzmir İl Başkanlığı, ikinci bölge milletvekili tanıtım toplantısını Ödemiş’te gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ve 6'lı masanın il başkanlarının da katıldığı aday tanıtım toplantısında, CHP İkinci Bölgenin 14 milletvekili adayı tanıtıldı, seçim ofisi açılışı gerçekleştirdi.

ASLANOĞLU: “TOPLUMUN BİRLEŞMEYE İHTİYACI VAR”

Programın açılış konuşmasını yapan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu “Aslında hepimiz var olan gerçeği biliyoruz. Bizleri birbirimizden ayırmak istiyorlar. Toplumu kamplaştırmak istiyorlar, âmâ toplumun birleşmeye ihtiyacı var. Bizler önce 6 Parti yan yana geldik ortak politikalar konusunda netleştik kucaklaştık, şimdi sizlerle kucaklaşmaya geldik. Kadınlarımızla gençlerimizle, çiftçilerimizle esnafımızla buluşmaya geldik ”dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TANITILDI

CHP ikinci bölge milletvekili adayları Gökçe Gökçen, Rıfat Nalbantoğlu, Rahmi Aşkın Türeli, Mahir Polat, , Deniz Yücel, , Esin Doğan Metin, Altan İnanç, Emine İnay Kınay, Ayten Gülsever,  Burak Kotan adları anons edilerek tanıtıldı.

TÜRELİ: KÜÇÜK MENDERES HAVZAMIZI YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ

 2. Bölge 3. sıradan milletvekili adayı gösterilen Rahmi Aşkın Türeli, “Önümüzde iktidara gelmek için çok az bir zaman kaldı. Bu ülkenin kaynaklarını bu ülkenin insanlarına bırakacağız. Diğer partilerle hazırladığımız programlar var. Önce ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Özgürlükler bir ülke için vazgeçilmezdir. Ekonomiyi harekete geçireceğiz. Yeniden üretime önem vereceğiz. Küçük Menderes Havzası dünyanın en verimli Havzalarından birisidir, ne yazık ki büyük bir saygısızlık var. İktidar tarafından İzmir’e reva görülen üvey evlat muamelesi hepimizin gözünün önünde. Bu kadar önemli ülkenin en verimli tarım topraklarından sebze meyve deposu olan yerin hala bir yol bağlantısı yok. Su sorunu var, çiftçimizin sorunu var çiftçilerimiz gırtlağına kadar borç içinde, esnafımız aynı durumda. Bütün bunları iktidarı gelir gelmez ortadan kaldıracağız. İzmir’imiz ülke kaynaklarından yeterli kaynakları alması için elimizden geleni yapacağız. Küçük Menderes Havzamızı yeniden ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

HABERİN CANLI YAYIN LİNKİ

Editör: Dilek Acar