HABER/ BURCU TUNÇ 
KAMERA/ SILA AVŞAROĞLU

Aren İlhan Tip 2 SMA hastası ve sağlığına kavuşması için Dubai'de Zolgensma gen tedavisine ihtiyacı var. Aren'in ailesi, tedavi masraflarını karşılamak için ‘Valilik Onaylı’ bir yardım kampanyası başlattı.
Hedeflenen miktar 1 milyon 819 bin 500 Dolar iken kampanyada hızla %  50’ye ulaşıldığını ve bundan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Aren’in annesi Yağmur İlhan “Aren’in  kampanyası sizlerin desteğiyle %50 oldu. Bu süreçte yanımızda olup bize destek olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Aren SMA TİP 2 hastası. SMA ciddi bir kas hastalığı. Şu an kampanyamız %50 de. Her platformdan her yerden Aren’in sesini duyurmaya çalışıyoruz. Ne kadar çok insana ulaşırsak o kadar güzel geri dönüşler oluyor. ‘Bir insan bir umut ‘diye bu yola çıktık. Çok insana ulaşmaya çalışıyoruz. Çok insanın az parasına ihtiyacımız var diyoruz. İnşallah daha güzel ve hızlı bir şekilde kampanyayı bitirebiliriz. Çünkü kas kaybı bu süreçte çok önemli. Aren kas kaybına uğramadan veya çok az bir kayıpla devam ederse ilacın etkinliği o kadar artacak. Zaman bizim için çok kıymetli. Her geçen gün maalesef Aren’in kaslarından götürüyor. Ne kadar hızlı olursak o kadar bizim için iyi olacak” dedi.

BU SÜREÇTE SOSYAL MEDYADAN YAPILAN PAYLAŞIMLAR ÇOK ÖNEMLİ
Aren’in babası Dinçer İlhan ise Yerel Güç mikrofonlarından bir çağrıda bulunarak “Süreç içinde maddi, manevi desteklere ihtiyacımız vardı. Bu duyarlılığı gösteren Ödemiş halkına çok teşekkür ediyoruz. Mübarek Ramazan ayındayız. Fitre ve zekatlarınızı da bekliyoruz. Aren’i şifasına kavuşturacak her desteği bekliyoruz. Ayrıca bu süreçte sosyal medyadan yapılan paylaşımlar çok önemli. WhatsApp durumu, sosyal medya paylaşımları çok etkili oluyor. Hep birlikte bu kampanyayı tamamlayabiliriz. Lütfen bizi yalnız bırakmayın “dedi.

Aren'e Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Aşağıdaki banka hesabına bağışta bulunabilirsiniz:
Faaliyet No: 24-501
VALİLİK İZİNLİ HESAP BİLGİLERİ
TC. ZİRAAT BANKASI
ALICI: DİNÇER İLHAN
Açıklama: Aren
TL: TR10 0001 0008 4060 7604 2750 02
USD: TR80 0001 0008 4060 7604 2750 03
EURO: TR53 0001 0008 4060 7604 2750 04

Aren’e destek olmak için sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz:
İnstagram: @sma_aren
Facebook: SMA AREN’E UMUT OL
Tiktok: @sma_aren2
X(twitter): @sma_aren

ÇYDD Gençleri Bademli'de Eğlenerek Öğrendi! ÇYDD Gençleri Bademli'de Eğlenerek Öğrendi!

#yalnızdeğilsinaren hashtag'i ile sosyal medyada paylaşımda bulunarak kampanyayı duyurabilirsiniz.

Aren'in ailesine ulaşarak yardımda bulunabilirsiniz:
Telefon: 0501 102 80 98

SMA Tip 2, kasların zayıflamasına ve işlevini kaybetmesine neden olan bir hastalık. Zolgensma gen tedavisi ise bu hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntem. Bu tedavi, hastaların kas fonksiyonlarını geri kazanmalarına ve normal bir yaşam sürmelerine yardımcı oluyor.

Aren'in sağlığına kavuşması için tüm yardımseverlerden destek bekleniyor.

Editör: Tutku İç