AK Partili Ayyıldız, İZSU'ya sordu!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Ayyıldız, İZSU’nun 2021 Yılı Genel Kurulunun ardından, Tire’de 1 yılı aşkın süredir devam eden çalışmalarla ilgili konuştu.

Haber: Dilek Ayvalı

Ali Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı 3. Birleşiminde yaptığı konuşmada şunları kaydetti, “Şu an Tire’de İZSU tarafından bir çalışma yapılmaktadır. İlçemiz bir şantiye alanı gibi. Şantiye alanı ama bildiğiniz şantiye alanı gibi değil evlere şenlik bir çalışma. Bu çalışmanın başlangıç tarihi belli bitiş tarihi belli olmayan, Allah’a havale edilen bir çalışma olduğunu tahmin ediyoruz. Çalışma başlayalı 1 yıl oldu. Üzerinden bir yaz geçirdik, bir kış geçirdik ve tekrar yeni bir yaza girmek üzereyiz. İlçemizde temiz su hatlarının ana bağlantıları, kanalizasyon hatlarının değiştirilmesi ve yağmursuyu drenaj hatlarının yapılması işlemleri yapılmaktadır. Yaklaşık olarak bu işlere müteahhitlerin başlaması bir seneyi geçti. Ama müteahhitlerle bu iş yürümüyor. Bütün yollar şu an kazılıyor, borular döşeniyor, kapatılıyor, tekrar kazılıyor, tekrar kapanıyor. Şehrin her tarafında bu sıkıntı ve rezaleti biz 1 senedir yaşıyoruz. Çalışma yapılan sokaklar şehrin ana merkezi, ana arteri ticaretin ve insanların yaşadığı yer. Toz, toprak, çukur, engebe yolların çalışmadan dolayı kapatılması. Bunlar olacak ama Tire sakinleri bu çalışmanın ne kadar süreceğini ne kadar yapılacağını inanın bilmiyorlar.  İnsanlar isyan etme noktasına geldi. İZSU kurumuna bu soruyu dünkü genel kurulda sormak istiyordum. Bu çalışma eğer Alsancak, Karşıyaka gibi merkezde olsa bu kadar sürer miydi?

80 bin kişiyi ilgilendiren bir yer

1 seneden beri yaşadığımız en güzel gün 1 Nisan günü. O zaman sayın belediye başkanı Tunç Soyer’in Tire ziyaretinden önce müteahhit tarafından bütün çalışmalar derlendi toparlandı düzenlendi. Tunç başkanın geçiş güzergâhları gayet güzel bir şekilde hazırlandı. O gün şehrimiz 1 Nisan günü şaka gibi rahat etti. Ama başkan gittikten sonra aynı sıkıntıyı biz yaşıyoruz. Ya burada müteahhit planlamasında bir sıkıntı var ya da müteahhite karşı sözünüz mü geçmiyor? Yani biz bu sıkıntının bir an önce Tire’deki İZSU tarafından yaşanan sıkıntının sonlandırılması gerektiğini düşünüyoruz. İnanın insanlar köşe başlarında duruyor bir araç geçtikten sonra diğer aracın 2 dakika sonra geçmesini istiyorlar, toz toprak kalkmasından dolayı ve burası şehrin ana merkezi. 80 bin kişiyi ilgilendiren bir yer. Lütfen Başkanım İZSU kurumu müteahhite bu konu hakkında planlamasını bu işi düzgün yapmasını ve en kısa sürede bu çalışmanın bitmesini talep ediyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214