HABER: DİLEK ACAR GÜLEÇ

Ödemiş’te Gediz, İzmirgaz, İzsu ve Telekom’un çalışmaları devam ediyor. Birçok noktada yapılan çalışmalar bu kez Ödemiş Belediye Binasının bulunduğu Atatürk Caddesinde başladı.

Çalışmaların ardından asfaltlama ve parke taş döşeme işlemlerinin yapılmadığı ile ilgili her zaman suçlusu Ödemiş Belediyesi ilan edilmişti.

Yapılan çalışmaları Yerelgüç’e değerlendiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “ İlçemizde alt yapı çalışmaları illa ki olacak. Bu süreci hep birlikte sabırla atlatacağız. Olması gereken bir çalışma. İzmirgaz'ın, Gediz'in, İZSU'nun ve Telekom’un ilçemizdeki yaşamı kolaylaştırmak, huzuru kolaylaştırmak adına yapılan çalışmaları.  Tabii bunu yaparken, yolları ve kaldırımları kazıyorlar, ama suçlu olarak her zamanki gibi Belediye oluyor. Biz o suçu kabul ediyoruz. Biliyoruz ki o kentimizin rahatı, huzuru adına yapılan bir çalışma. Kazıldıktan sonra çalışma yapılan yolların kapatılması için belli bir süre geçmesi gerekiyor. Şuan büyük bir bölümde asfalt ve parke taşı döşemelerini yaptık. Çalışmalara devam ediyoruz”

ANA CADDELER DOĞALGAZ İÇİN BEKLİYOR

Karayolları güzergahında olan caddelerin doğalgaz için beklediğini belirten Eriş, “En sonunda geze geze bu arkadaşlar Belediyenin, Jandarmanın, Askerlik şubesi ve Kaymakamlığın lojmanına geldiler.   Yani bizi de es geçmiyorlar. Tabiki de bu çalışmalar yapılacak. İzmirgaz’ın çalışmalarının eksik olduğu mahallelerimiz var. En kısa zamanda o çalışmalarında yapılmasını isteriz.  Çevre yolu gerçekleştiğinde Ödemiş girişinden Birgi Kavşağına kadar olan ve şuan Karayollarına ait olan Ordu, Mithatpaşa, Atatürk Caddesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne geçecek. O zaman bu hat üzerinde ki doğalgaz sorunu da giderilmiş olacak”

ERİŞ,” HEMŞERİLERİMİZDEN BİRAZ DAHA SABIR BEKLİYORUZ”

Vatandaşlardan çalışmaların tamamlanmasına kadar geçecek olan süreçte biraz daha sabırlı olmalarını isteyen Eriş, “Yapılan çalışmaların ardından asfalt ve kilit parke taşı  döşeme çalışmaları Büyükşehir Belediyemiz ve Ödemiş Belediyesi ekiplerimiz tarafından devam ediyor. Bu konudaki şikayetleri en aza kadar indirmeye çalışıyoruz. Yine hemşerilerimizin sabır ve destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu durum bize de bağlı değil, bu uygulamayı gerçekleştiren firmalarımıza bağlı bir olay. Öncelikle onların çalışmaları tamamlamaları gerekiyor bizim ardından düzeltme yapabilmemiz için.  Hızlı bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz” dedi.