YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Anma programına Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Emniyet Müdürü Özgür Dinç, Tire Jandarma Komutanı Okay Cansu, Ülkü Ocakları Tire Başkanı Yiğit Çetinkal, CHP Tire İlçe Başkanı Nejat Bozkurt, CHP Tire Kadın Kolları Başkanı Funda Pir, Yerelgüç Gazetesi Sahibi Dilek Acar Güleç, Yazar ve Emekli Öğretmen İsmet Çallıbay ile Seyfullah Ayvalı’nın Tire’den ve il dışından dostları, arkadaşları ile kız kardeşi Nüket Kaya ve eşi Dilek Ayvalı katıldı.

Tire Kültür Derneği tarafından düzenlenen anma programında ilk olarak dostları ve arkadaşlarının çektiği videolardan oluşan sunum izlendi.

Daha sonra Tire Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Salıcı’nın yazdığı “Unutmayalım şehre iyi gelenleri” oratoryosunu dernek yönetim kurulu üyeleri sahneledi.

Tire’nin tecrübeli sunucusu Torbalı Belediyesi Basın Sorumlusu Şeref Şenki de programda kendi ifadeleri ile Seyfullah Ayvalı’yı anlattı.

Tire Kültür Derneği Başkanı Nevzat Hazırol da, Seyfullah Ayvalı’nın Tire Kültür Derneği ile Tire için neler yaptığını, birlikte gerçekleştirdikleri projeleri anlattı.

Programın sonunda merhum Seyfullah Ayvalı’nın çok sevdiği zeybekler sahne aldı.