“Yasadaki küçük bir açıktan yararlanıp bizim iş alanımıza girdiler. Biz de ziraat ilaçları mı satalım?” diye çıkışan Özkan, “Ziraat Odası, ekilmeyen tarlaların ekilmesini sağlasın, hayvancılığın gelişmesine katkı koysun, insanları zehirleyen ilaçlamaların önüne geçsin” ifadelerini kullandı.

İzmir Veteriner Hekimler Odası ile Ödemiş Ziraat Odası, Veteriner Ecza Deposu açılması nedeniyle karşı karşıya geldi. Ödemiş Ziraat Odası’nın Veteriner Ecza Deposu açmasına tepki gösteren İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Selim Özkan, “Herkes işine baksın. Ziraat Odası, ziraatı geliştireceğine, yasadaki bir açıktan faydalanıp bizim iş alanımıza giriyor. Biz de ziraat ilaçları mı satalım?” çıkışında bulundu. ZİRAAT ODASI, KENDİ İŞİYLE UĞRAŞSIN

Domuzlarla mücadelede kullanılan ilaçların insanları zehirlediğini, pestisit sorunlarının arttığını, hayvancılığın artık yapılamaz hale geldiğini belirten İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Selim Özkan, “Ziraat Odası, bunlarla uğraşsın, kendi alanında çalışsın. Veteriner Ecza Deposu işi, veteriner hekimlerin işidir” dedi. Hayvancılıkta maliyetin yüzde 65’ini yemin oluşturduğunu ve pahalılaşan yem sorununun üreticinin belini büktüğünü, Ziraat Odası’nın bu konuda çalışmak yerine, veteriner ecza deposu açmasının mantıklı bir şey olmadığını belirten Başkan Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

VETERİNER ECZA DEPOSU, VETERİNERLERİN İŞİDİR

“Ödemiş Ziraat Odası, Ödemiş’te Veteriner Ecza Deposu açtı. Veteriner hekimler dışında herkes her işi yapar hale geldi. Yasal olarak açabiliyor ancak Ziraat Odası’nın işi bu değil. Tarım İl Müdürlüğü ruhsatı verdi, Ödemiş Ziraat Odası da açtı. Bizim iş alanımıza girdiler. Biz de gidip Ödemiş’te zirai ilaç mı satalım, odamız adına. Olmaz böyle bir şey. Yanlış yaptıklarını söyledim. Önce veteriner kliniği açmak istediler, yasa buna izin vermeyince, veteriner hekim birini sorumlu yönetici yaparak, yasanın kılıfına uydurarak Veteriner Ecza Deposu açtılar. Veteriner ecza deposu, tamamen veteriner hekimlerin işidir.” Veteriner hekimliğin sürekli darbe yediğini anlatan Başkan Selim Özkan, veteriner hekimlerin alanına girenlerle mücadeleyi yoğunlaştıracaklarını sözlerine ekledi.