YERELGÜÇ/SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Buradan geçen bölünmüş yol nedeniyle hayvancılık ve ziraat yaptıkları bölgeye ulaşmakta zorlanan mahalle sakinleri alt geçit yapılmasını istemişti. Şehit Ali Dereli Mevkii ve Hürriyet Mahallesi muhtarı Recep Yeşiltaş’ın talepleri üzerine alt geçit çalışmalarına AK Parti Ödemiş ilçe Başkanı Muhammet Şen’in girişimleriyle başlandı.

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, “Burası Şehit Ali Dereli mevkiimiz ve Hürriyet Mahallesi sakinlerinin oturduğu bir yer. Mahalle sakinleri buradan bölünmüş yolun geçmesinden dolayı ulaşımda sıkıntılar yaşıyorlardı. Hürriyet Mahallesi muhtarımız, şehit Ali Dereli mevkii ve Hürriyet Mahallesi sakinleri bizden bir talepte bulunmuşlardı. Biz de muhtarımıza söz verdik. Alt geçit yapım çalışmalarımıza başladık. Şehit Ali Dereli Mevkiine artık alt geçitten yolu uzatmadan rahatlıkla ulaşabilecekler. Hürriyet Mahallesi ve Şehit Ali Dereli Mevkii sakinlerimize sözümüzü tutmanın verdiği mutlulukla bunu haber yapmak için yerinde incelemelere geldik. Burada emeği geçen başta karayolları bölge müdürümüze, milletvekillerimize, il başkanımıza muhtarımıza da bu sıkıntısını bizlere ilettiği için teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca bölünmüş yol ile ilgili hem de İlkkurşun’dan Ödemiş’in arkasından geçen çevre yolumuzda ekiplerimiz çalışmalara başladı. Daha da hızlandırıp yıl sonuna kadar iyi ve hızlı bir şekilde yol kat edecekler ve inşallah en kısa sürede yolumuzu bitireceklerdir. Bunun da müjdesini buradan vermek isterim” dedi.

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş, “Bu yolun olmayacağını söylemişlerdi. Mahalle sakinlerimin imzası ile birlikte başkanıma başvuru yaptık. Başkanım işin peşini bırakmadı.  Gereken yerlerde her şeyi çözeceğiz diye bize söz verdi. Bana da alt geçitin yapılacağını ve mahalle sakinlerine müjdeyi verebileceğimi söyledi. Bende mahalle sakinlerime bildirdim. Ancak sonrasında olmayacak diye bize bilgi geldi. Tekrar başkanım devreye girdi.  Yoğun bir şekilde diplomatik kanaldan çözüm yolu bularak bu alt geçitimizi burada mahallemizi kazandırdı. Milletvekillerine, başkanıma bütün emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mahalle sakinlerimize de alt geçitimiz hayırlı olsun. Mahalle sakinlerinin hepsi seviniyor. Buradan da yapıldığını da görsünler. Özellikle kış aylarında yağmurdan, çamurdan geçilmiyordu. Bunu da alt geçitle önlemiş olduk” dedi.