YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLU

CHP İlçe Başkanlığı’nda yaptığı basın açıklamasıyla Ödemiş Belediye Başkan aday adayı olduğunu duyuran Dabak, “Ödemiş’e reform getireceğim” dedi.
CHP İlçe Başkanı Bülent Eker, “ Mayıs seçimlerinde partimiz seçimi kaybetti. Seçim sonrasında enflasyon arttı, dolar arttı. En çok etkilenenler belirli sabit maaş alanlar oldu. Yerel seçimler bizim için çok önemli, genel seçim sonuçlarının habercisi olacak. Gün ayrı değil birlik olma zamanı. Bugünde aday adaylarımızdan Seçkin bey aday adaylığını açıklamak için burada sözü kendisine bırakıyorum. Şimdiden hayırlı olmasını, başarılar diliyorum.” dedi. 


SEÇKİN DABAK KİMDİR?
Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş Belediye Başkan Aday Adayı Seçkin Dabak, “Ödemiş Ortaokulu'ndan 1971 yılında, Ödemiş Lisesi’nden 1974 yılında mezun oldum. Adana Eğitim Enstitüsü Fizik, Kimya, Biyoloji Öğretmenliği bölümünü 1977 yılında bitirdim. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1986 yılında mezun oldum. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü 2002 yılında bitirdim. İstanbul üniversitesi (AUZEF) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne halen aktif öğrenci olarak devam etmekteyim. Bulunduğum ve halen devam eden görevlerim, pozisyonlarım, üyeliklerim şu şekilde; Kişisel Yaralanma Avukatları Örgütü Üyesi, Uluslararası Baro Derneği Üyesi, Türkiye Noterler Birliği İzmir Delegeliği, Türkiye Noterler Birliği Eskişehir Delegeliği, Ödemiş Öğretmenevi Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1999 yılı genel seçimlerinde DSP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adaylığı, Öğretmenlik döneminde Milli Eğitim Bakanlığı Takdir, TUBITAK Teşekkür belgeleri mevcuttur. Erzurum Tekman Lisesi Fizik Öğretmenliği ve Müdür Vekilliği, Ödemiş Lisesi Fizik Öğretmenliği, Ödemiş İmam Hatip Lisesi Fizik Öğretmenliği, Bademli Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmenliği, Hatipoğlu Mustafa Erdem İlköğretim Okulu Fen Bilgisi Öğretmenliği, İzmir Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Noterlik Hukuku Öğretim Görevliliği, Ödemiş ilçesinde 18 yıl avukatlık, Bursa Büyük Orhan Noterliği, Karaburun Noterliği, Afyonkarahisar 4. Noterliği, Ödemiş 2. Noterliği, Kütahya 2. Noterliği Halihazırda İzmir Barosu'na kayıtlı olarak Ödemiş’te Avukatlık yapmaktayım. Aynı zamanda evli ve 2 çocuk babasıyım. eşim emekli biyoloji öğretmenidir. Kızım üniversite de öğretim üyesi, oğlum İzmir barosuna kayıtlı avukattır. Orta düzeyde Almanca bilmekteyim.


REFORM YAPACAĞIM
Benim kimseye borcum yok, ben kimsenin adamı değilim, ben kimseden emir de almam talimat da almam. Tamamen barışçıl ve bir arada yaşayan bir belediye oluşturmak zorundayız. Bir ülkenin ayakta kalabilmesi için en önemli özellik kendi kendine yetebilme meselesidir. Biz Ödemiş olarak kendi kendimize yetmeyi öğreneceğiz. Ödemiş tarih bir kent, Ödemiş’in Belediye Başkan’ı bu tarihi kentinde Belediye Başkanı olacak. 2022 SEGE raporunu incelediğimizde Ödemiş 30 ilçe arasında 26’ncı. Bunun için ne yapacağız, ithal ekonomiden vazgeçeceğiz. Bütün dünya Ödemiş’i tanıyacak. Açık, şeffaf, dışarıya açık, pazarlarını pazarlayan bir ilçe olacağız. Kendimiz üretip kendi pazarımızı kuracağız. Reform yapacağım” dedi.

AK Partili Şen,  İZSU arıtma tesisi yapmadığı için sorun devam ediyor AK Partili Şen,  İZSU arıtma tesisi yapmadığı için sorun devam ediyor

Editör: Tutku İç