YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Cumhurbaşkanı seçiminin 14 Mayıs'ta yapılan ilk turunda adayların salt çoğunluğu alamaması nedeniyle Türkiye, Cumhurbaşkanını belirlemek için 28 Mayıs'ta tekrar sandık başına gitti.

Resmi sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52,16 oranında oy alarak 13. kez cumhurbaşkanı seçildi. Millet İttifakı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47,84 oranında oy aldı.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’da bir açıklama yaptı. Başkan Duran yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerini Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeniden kazanmıştır. Bizler Millet iradesine saygılıyız. Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakını tebrik ediyorum. Millet ittifakı bileşenleri olarak bizler de elimizden gelen gayreti gösterdik. Seçim süreci boyunca parti kademelerinde bizimle çalışıp mesai harcayan tüm partili gönüldaşlarımıza, sandıklarda görev yapan tüm müşahitlerimize, okul ve sandık görevlilerimize, hukukçularımıza, her yaştan tüm vatandaşlarımıza ve özellikle gençler ve kadınlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Milletimizin kararı ülkemize hayırlı uğurlu olsun“ dedi.

Editör: Dilek Ayvalı