Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan iki siyasi aktör kucaklaştı, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Dün akşam saatlerinde AK Parti adayı Savcı Sayan'ın otobüsü ile Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun pankartlarıın bulunduğu kahvehaneye yönelik gerçekleştirilen taşlı ve sopalı saldırılar sonrası Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı bir araya geldi.

İzQ merkezinde basına kapalı yaklaşık 15 dakika bir görüşme gerçekleştiren ikili sonrasında ise Cumhuriyet Meydanı'na gelerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ASLANOĞLU: BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERMEK İSTİYORUZ

İlk olarak konuşan Şenol Aslanoğlu, birlik ve beraberlik mesajı verirken, "Dün yaşanan olaylar nedeniyle, biz her iki il başkanı da nereden gelirse gelsin, hangi sebeple, bahane ile üretilirse üretilsin, şiddetin olmamasını istiyoruz. Tabii ki siyasi rekabet olacaktır ancak herhangi bir gencimizin burnu kanamadan bu sürecin tamamlanmasını istiyoruz. Seçim gününe kadar İzmir’den tüm Türkiye'ye kardeşlik ve barış mesajı vermek istiyoruz. İnşallah hiçbir tartışma şiddet olayı yaşanmadan seçim sürecini bitireceğiz" ifadelerini kullandı.

SAYGILI: KAZANAN İZMİR OLACAK

Açıklamalarda bulunan Bilal Saygılı ise, "Dün Şenol başkanı beni aradı ve davet etti. Kendisi ile her zaman telefonla görüşerek birçok konuyu ele alıyoruz. Biz iki partinin il başkanı olarak İzmir'de birlik ve beraberliğin gerektirdiği unsurları savunan, kimsenin üzülmesini istemeyen il başkanlarıyız. Partililerimizin de duruşunun bu olacağına inancımız tamdır. Güzel İzmir'e yakışır şekilde seçimlere gidiyoruz ve hiçbir olumsuz eylemi kabul etmediğimizi belirtmek istiyoruz. İzmir için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kazanan İzmir olacaktır" diye konuştu.

Editör: Gülçin Kargaoğlu