Erbaş, vefat edenler için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde sala okunacağını ve gıyabi cenaze namazı kılınacağını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılar sonucu hayatını kaybedenler için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salaların okunacağını ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacağını duyurdu.

CAN KAYBININ ARTACAĞI DÜŞÜNÜLÜYOR
İsrail'in Gazze'deki bir hastaneye yönelik saldırısında en az 500 kişi hayatını kaybederken, yaşanan katliam dünyayı ayağı kaldırdı. Bölgeden gelen görüntüler kan dondururken, can kaybının artmasından endişe ediliyor.

"VAHŞİCE KATLEDİLEN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN"
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılar sonucu hayatını kaybedenler için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salaların okunacağını ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacağını bildirdi. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılarda vahşice katledilen Müslüman kardeşlerimiz için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salalar okunacak ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacaktır" dedi.

Editör: Tutku İç