YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Deveci açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Sevgili hemşerilerim hepinizi sevgi saygı hürmetle selamlıyorum. Bugün bu açıklamayı, yerel basında Kiraz halkına hakaret derecesine varan fütursuzca yapılan açıklamalar üzerine yapmak istedim.

Eksik insanlar, ruhu aç, sürekli bir kızgın, çocuk ruh halinde yaşayan, sevginin çocukluğunda öğretilmediği, insan sevgisine kapalı, maneviyattan bihaber insanlar, maalesef üstün olmayla değerli olmanın arasındaki farkı bilmedikleri için, insanoğlu değişken bir varlıktır. Kelimeleri fütursuzca kullanır ve önüne gelene sen öylesin böylesin der maalesef.

Niçin ilk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçtığımız halde ilk rast geldiğimiz insanlar hakkında son kararımızı verip gönül rahatlığıyla öteye geçiveriyoruz?

ÖZÜR DİLEMESİNİ TAVSİYE EDİYORUZ

Vatandaşlarımıza cahil vb tabirler kullanarak fütursuzca röportaj veren, kendisinin üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen şahsiyetin, aynı yollarla Kiraz halkından özür dilemesini ve üniversite yönetiminin bu konuda gerekli işlemi yapmasını tavsiye ediyoruz. İlim cesaret vermelidir küstahlık değil. Unutulmamalıdır ki doğruyu bulmak zeka ve bilgi meselesinden çok kişilik ve ahlak sorunudur” diye konuştu.

OLAY

Muhabirin Kiraz’ın en büyük sorunu ne Kiraz’da ne eksik sorusuna, ‘Cahillik. İnsanları hala çok cahil. Kesinlikle gelişebilmiş olduklarını düşünmüyorum. Ben üniversite okuyorum burada. Bir kadının burada bir özgürlüğü hakkı olduğunu düşünmüyorum. Giyim kuşam olarak bize çok fazla önyargı ve yadırgayıcı bir şekilde bakıyorlar” diyerek cevap veren genç kız sosyal medyada özellikle Kirazlılar tarafından tepki aldı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu