HABER /BURCU TUNÇ
KAMERA /BUSE BAĞCI

Ödemiş’in merkezindeki çarşı içeresinde bulunan ve neredeyse yarım asırdır ismi Ödemişliler tarafından ‘Peynir Pazarı’ olarak bilinen sokakta bulunan esnaflar sokağın bakımsızlığından ve kokusundan şikayetçi.


          
YETKİLİLERDEN ÇARE BULMALARINI İSTİYORUZ

Konuyla ilgili olarak Yerel Güç’e ulaşan ve şikayetlerini dile getiren ve uzun yıllardır bu sokak içerisinde esnaflık yapan isimlerden biri olan Oktay Kocabaşlar, “Ben oldukça uzun yıllardır burada esnaflık yapıyorum. Örneğin çöplerimiz her gün alınıyor ancak yıkama yapılmıyor. Bidonlardan sızan çöp suları burada koku yaratıyor. Alanımız yıkanmıyor. Burada bir çeşmemiz vardı o da kapatıldı. Malum burada Cumartesi günleri peynir pazarı açılıyor. Gıda satışının yapıldığı bir noktada hijyene daha çok dikkat edilmesi gerekiyor. Yetkililerden bu konuda yardımlarını bekliyoruz” dedi.

Gün boyu aynı noktada otoparkçılık yapan Ömer Akıncı ise “Daha önceleri bu sokağın yıkandığını, temizlendiğini biliyoruz. Çöplerden akan sular kötü bir koku yapıyor. Ayrıca kanalizasyon patlamış. Buradan gelip geçen insanlar burnunu tıkayarak geçiyor. Burada bulunan musluk kapandı. Peki biz hijyenimizi nasıl sağlayacağız? Kokudan duramıyoruz. Yetkililerden bir an önce çare bulmalarını istiyoruz“ dedi.

Editör: Tutku İç