Aldığı haberle dünyası başına yıkılan Gamze, “Yaşadıklarıma inanamıyorum. Hepimiz babamın böbreğinin uyumluğu olduğunu zannediyorduk. Ameliyat için gün sayarken tekrar en başa döndük” dedi.

Akkavak ailesini şoke eden rapora ulaştık. Bayındırlı, böbrek hastası 22 yaşındaki Gamze Akkavak’a babası İsmet Akkavak’tan (57) nakledilmesi planlanan böbrek son yapılan doku testlerinde uyumsuz çıktı. Aldığı haberle adeta dünyası başına yıkılan Gamze, “Yaşadıklarıma inanamıyorum. Hepimiz babamın böbreğinin uyumluğu olduğunu zannediyorduk. Ameliyatım için gün sayarken tekrar en başa döndük. Çaresiz diyalize devam edeceğim” dedi.

DOKULAR UYUMSUZ

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doku Tipleme Laboratuarı’nın doku testi sonuçlarının eline geçtiğinde büyük bir şok yaşadığını ifade eden genç kız, “2016’da babam ve benden alınan örneklerle gerçekleştirilen doku testlerinin uyumlu olduğunu zannediyorduk. Meğer o raporda da ‘uyumsuz’ diye yazıyormuş. Raporu dikkatli incelediğimde acı gerçeği anladım. Sanki bir korku filminin içinde yaşıyorum. Tam, ‘her şey yoluna giriyor’ derken, üzerime karabulutlar çöktü” şeklinde konuştu.

Parayı başka ihtiyaç sahiplerine bağışlamasını istedi

Eylül ayında çıktığı peş peşe televizyon programlarının kendisini çok yıprattığını anlatan genç kız, “Orada üzerimde oluşan baskıyı tarif edemem. Hastalığımın ortaya çıkmasıyla birlikte yaklaşık 7 yıl önce evi terk eden babamın böbreğinin uyumlu olduğunu zannediyorduk. Daha önce iki kez tamam deyip ameliyattan vazgeçmişti. Hayırsever, İnci Yeşilyurt devreye girip, eğer babam böbreğini vermeyi kabul ederse ameliyatının ardından babamın bakımı için 50 bin TL bağışlayacağını söylemişti. Babam böbreğinin birini vermeyi öylelikle kabul etmişti. Hayırsever İnci abla ile telefonla görüşüp, son gelişmeleri anlattığımda çok üzüldü. Benim için ayırdığı parayı başka ihtiyaç sahiplerine bağışlamasını istedim, kabul etti. Babam ve halam Sevgi Yoldaş ile televizyon programında barıştık. Artık aramızda küslük yok ancak ilişkilerimiz çok içli dışlı da değil” ifadelerini kullandı.

NELER OLMUŞTU?

Televizyon ekranlarında, baba İsmet Akkavak’ın böbreği karşılığında ailesinin barındığı evin tapusunu, kız kardeşi Sevgi Yoldaş’ın ise 1 buçuk dönümlük tarlayı istemesi herkesin tepkisini çekmişti. İnci Yeşilyurt adlı bir bayan hayırseverin devreye girerek, babanın ameliyat sonrası çalışamadığı dönemde bakımı için 50 bin TL bağışlayacağının sözünü vermesi ile ev ve tarla tapusu isteyen taş kalpler yumuşamıştı.