EGEDESONSÖZ- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ödemiş’te düzenlenen Halk Buluşması toplantısında açıklamalarda bulundu.
Toplantıya milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri, belediye başkanları ve belediye başkan adayları ile vatandaşlar katıldı.


Genel Başkan Özel, programda, belediye başkan adaylarına mal varlığı konusunda talimat verdi.
Özel şunları söyledi:
BİRİLERİ GİBİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPIP ZENGİNLEŞMEYECEĞİZ
"Hayati başkan 31 Mart'ta seçim kazanacak 2 gün itiraz süreci, inşallah 2 yada 3 Nisan'da mazbata alınacak.  Belediyeye varacaksınız, devir teslim için girecek. Elinde çiçeği ile mevcut başkanımıza teşekkür edecek. Elindeki çiçeği ile başkanına yanına girmeden yanına cebinden kağıt çıkaracak, onu cama aşacak. O kağıtta malvarlığı yazacak. Neyi var, neyi yok bileceğiz. Tüm CHP'li belediye başkanları göreve girerken mal varlığını asacaklar. Her sene asacaklar. Bizim başkanlarımıza güvenimiz tam, onların kendilerine güveni tam. Biz birileri gibi belediye başkanlığı yapıp zenginleşmeyeceğiz!
31 Mart’ta seçimler var Tire’de büyük bir heyecan var. ‘İşim gücüm Tire’ diyen 39 yaşındaki adayımız Hayati Okuroğlu, belediyeyi teslim etmek için gün sayıyor.


Hayati başkan mali müşavir çalışkan bir arkadaşımız. 3 yıl gençlik kolları başkanlığımızı yaptı, ilçe başkan yardımcılığımızı yaptı, siyasetten, gençlik kollarından geliyor. CHP'nin İzmir'de 40 yaş altındaki 12 göz bebeği gencinden bir tanesi. Tire'nin her yaştan gençlerine onu emanet etmeye geldim. Bu partinin kurucusu Cumhuriyetin kurucusu diyor ya, benim 2 büyük eserim varsa bunlardan biri Cumhuriyet ise diğeri CHP'dir.  Partimizin ilk genel başkanı cumhuriyeti kurdu ancak Cumhuriyeti Hayati gibi gençlere emanet etti. Bizde Hayati'yi Tire'de vatanını, milletini, Atatürk'ü seven herkese emanet ediyorum.


TİRE’DE 4 PUAN ÖNDEYİZ


Hayati başkan 'Tire ittifakını kurduk' dedi. Geçen seçimde Tire'ye AKP’liler ve MHP'liler gelmesin diye ittifak yaptık, çekinmeden oylarını verdiler ve bir belediye başkanını ittifak ile seçtiler. Şimdi biz o ittifakı Ankara'da çok istesek de yapamadık. Birlikte olmalıyız, kaybetmeliyiz, birbirimize kaybettirmemeliyiz dedik. O ittifak Ankara'da yapılmadı ancak Tire'de sandık başında vicdanlar bir araya gelecek ve Tire ittifakı kurulup Hayati belediye başkanı olacak. Yaptığımız ankette Hayati başına 4 puan önde gidiyor. Tire'de artık halkçı belediye olsun isteyen kim varsa hesabı-kitabı kuvvetli yapacak, esnafı, emekliyi, çiftçiyi destekleyecek belediye başkanı için tüm Tire, Hayati başkanı destekleyecek.


Tire'de tüm ülkenin örnek aldığı Tire Süt Kooperatifi başarı hikayesi var. Bu tip işlerin öncüleri destekçileri oluyor. Tire Süt Kooperatifi diyorsak eğer Aziz Kocaoğlu'na büyük bir selam ve teşekkür yolluyoruz. Aziz Başkan birkaç dönem bu görevi başarı ile yaptıktan sonra Tunç Başkanımıza devretti. O da 1 Nisan itibariyle görevi bir başka güçlü kooperatifçiliğe, kırsal kalkınma ile ilgili heyecan duyan bu konuda heyecan duyan ve gün sayana birisine artık Büyükşehir’ii devredecek. O kişi Cemil Tugay.

ATKI GENEL MERKEZDEKİ ODADA DURACAK


Hayati başkan, Tirespor’a sahip çıkacak mısın? Bu atkı Ankara’da odamda duracak, başkanımız geldiğinde çıkartacağım; ‘Ne oldu Tire Spor’un hali?’ diye soracağım.


ÖNÜMÜZDEKİ YIL ASFALT SEZONUNDA TİRE’NİN YOL SORUNUN ÇÖZÜYORUZ


31 Mart akşamı Hayati kardeşimizi seçerseniz, incirini, cevizine, kestanenize toplanması, pazarlanması aşamasına sahip çıkacak projeleri yapacak. Büyükşehir Belediyesi ile toprak mahsulleri ofisinin eksik bıraktığı için tahılların depolanması ile ilgili sorunlara çözüm arayacak. Lisanslı depolama için Avrupa fonlarına başvurup önemli soruna çözüm arayacak. OSB’nin de tarımın da su sorunun çözmek için İZSU ile proje yapacak. Önümüzdeki yıl asfalt sezonunda Tire’nin yol sorunun çözüyoruz.
TAŞKIN TEHLİKESİ, SALGIN HASTALIK VE İSHAL TEHLİKESİ VAR


Yağmur suyu ile kanalizasyon sularını ayrışmadığın gördük. CHP bu konuda son derece titiz. Taşkın tehlikesi, salgın hastalık ve ishal tehlikesi var. Yağmur suyu ile atık suyun ayrıştırılması, otopark sorunun çözülmesi, kırsal mahallelerdeki altyapı sorunlarını çözülmesi, OSB ve dar gelirli mahallelerdeki kreş sorunlarının çözülmesini, kadınların iş hayatına sosyal hayata katılması Büyükşehir Belediye Başkanımız ile Hayati Başkan omuz omuza çözecekler. İkisi birbirine yakışıyor, ikisi de Tire'ye yakışıyor.
Siz Tire'de Tire ittifakını kurmuşsunuz, renkleri belli. Tüm ülkede ittifak var. Biri korku ittifakı. Karşısında da Türkiye ittifakı var. Onlar korku dolu yağmur bulutları, karşısındaki izler aradan çıkan güneşiz, mavi gökyüzüne güzel günlere inanıyoruz.

NİSAN’DAN İTİBAREN BEN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI OLACAĞIM

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, programda yaptığı açıklamada “Tire’yi ne kadar çok sevdiğim eminim duymuşsunuzdur. Genç bir doktor olarak 2 sene size hizmet etme onuruna eriştim. O gün Tire her şeyi ile çok güzeldi, bugün de o insanların dostluklarını görüyorum. Tire ve İzmir için beraberiz, yürek yüreğeyiz. 1 Nisan’dan itibaren Ben İzBB Başkanı olacağım. O günden itibaren Tire’nin her şeyi, altyapısı, üstyapısı, çiftçisi, emeklisi, öğrencisi hepsi bize emanet. İnşallah ülkemizin insanlarımızın geleceğe aydınlık olsun. Hak ettiğimiz güzel günlere hep birlikte erişelim. Bu da benim duam olsun” dedi.


20 YILDIR BELEVİ YOLUNU BİTİREMEYENLERE İNAT ASFALT ŞANTİYESİ YAPACAĞIM


Tugay şunları söyledi:“1 Nisan'dan itibaren yeni bir sayfa açacağız. Hem Tiremizin hem İzmirimizin dört bir köşesinin emanetleri bizim olacak ve biz bunlara sonuna kadar sahip çıkacağız. 20 yıldır Belevi yolunu bitiremeyenlere inat, Tire’nin yanında kuracağım asfalt şantiyesi ile tüm yolları yenilemek ve üretim yollarını açmak benim boynumun borcu olsun. Burada ihtiyaç duyulan her türlü tesisi hep beraber açmak,sizlerin hizmetine sunmak bizim görevimiz olsun.  Üreten insanlarımızın çiftçilerimizin emekçilerimizin yanında olacağız önümüzdeki dönem. Çiftçimizin ürettiğinin değerini 5 paralık ettiler. Bugüne kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi pek çok noktada çiftçimizin yanında oldu. Aziz Kocaoğlu başkanımızın yaklaşımını büyüterek sizlerin yanında olacağım. Ürettiğiniz her şey değer kazanacak, her aşamada İz Büyükşehir Belediyesi'ni yanınızda göreceksiniz. Tire’nin güzelliğine güzellik katmak, hizmet bekleyen hemşehrilerimin her zaman yanında olmak için 1 Nisan'dan itibaren yanınızda olacağım, nefes almadan çalışacağım söz veriyorum! Hayati Başkanım ile Tire'yi başka bir boyuta taşıyacağız”

ÖZGÜR ÖZEL TİRE CANLI YAYIN

Editör: Tutku İç