İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Hakan Sunay Oto Yıkama iş yerinde 22 Nisan günü saat 22.55 sıralarında gerçekleşen olayda, bir kişi öldürüldü ve üç kişi yaralandı. Kasten öldürme ve kasten yaralama suçlarının işlendiği tespit edilen olay kapsamında İzmir Polisi, olayın faillerini tespit etmek için dört gün boyunca çalışmalarını sürdürdü. Sonunda, Karşıyaka, Çiğli, Bayraklı ve Buca ilçelerinde gerçekleştirilen nokta operasyonları sonucu, suçluların tamamı yakalandı.

Olayla ilgili olarak 11 kişi gözaltına alındı ve yapılan aramalarda 10 adet tabanca, 3 adet muşta, 1 adet pompalı tüfek, 466 adet tabanca fişeği ve 25 adet kartuş ele geçirildi.

İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan 6 şüpheli, bugün Karşıyaka Adliyesine sevk edilirken, diğer 5 şüphelinin işlemleri halen devam ediyor.

Soruşturma kapsamında elde edilen bilgilere göre, olayın meydana geldiği iş yerine bayram ziyareti için gelen kişiler arasında bir alacak verecek meselesi nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü ve sonunda bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu