YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Sahne açılışına ve opera konserine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük’le beraber Ödemişli Ressam Mustafa Ali Kasap ve Okul Aile Birliği Başkan ve üyeleri de katıldılar. 

Ticaret Odası Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Tarık Özel ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ulaş Barış Konuk’un girişimleriyle okulun davetini konser programlarına ekleyen sanatçılar, İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk ve Gençlik Birimleri Komisyonu Başkanı Hüseyin Genç yönetiminde sahne aldılar. 

Okul Müdürü Muammer Uysal, açılış konuşmasında okulun böyle bir sahneye ihtiyacı olduğunu belirterek sahnenin yapımında okul öğretmenlerinin bizzat emek harcadıklarını, öğretmenlerin bu fedakârca çalışmaları ile başarılarının daha da artarak devam edeceğini söyledi ve tüm sanatçılara teşekkürlerini bildirdi.

Okul Müdürü Muammer Uysal’ın konuşmasından sonra Soprano Nurgül Baburhan, Mezzo Soprano Evrim Keskin, Tenor Lorenzo Mok ve Bariton İnanç Makinel sahne alarak dünyaca ünlü operalardan parçaları Piyanist Francez Levenilk eşliğinde öğrenciler için seslendirdiler. 

Konser sonrası söz alan Hüseyin Genç, böyle bir ortamda bulunmaktan dolayı mutluluklarını ifade ederek amaçlarının operayı tanıtmak ve sevdirmek olduğunu, öğrencilerin ilgisinden dolayı da çok memnun olduklarını belirtti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu