YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Milletvekili Osmanağaoğlu kongredeki konuşmasına MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin selamlarını ve muhabbetlerini ileterek başladı.

Osmanağaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü, “Yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi İzmir’imizde de; demokrasiyi özümsemiş, demokrasi ve milliyetçiliği birbiriyle özdeşleştirmiş, mensubu olmakla gurur duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongrelerinin gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Hiç şüphe yok ki; yarım asrı geçen mazisiyle Türk siyasi hayatında müstesna bir yere sahip partimiz birçok badire atlatmış, birçok tehditle karşılaşmış, sayısız kumpasla mücadele etmiştir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin mimarı olduğu Cumhur İttifakı ortak ülküler etrafında kenetlenmiş kadroların adresidir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin mimarı olduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hızla değişen ve çeşitlilik gösteren tehditler karşısında gösterilen milli refleksin teminatıdır.

İSTİKRAR VE HİZMET İÇİN UYUMLU BİR YÖNETİM ŞART

Beceriksiz yerel yönetimlerin pençesinde kıvranan; güzel İzmir’imiz başta olmak üzere, makûs talihinin değişmesini umut eden şehirlerimizi insan odaklı hizmet anlayışıyla ve üretken belediyecilik anlayışıyla buluşturmak en önemli önceliğimizdir. Bilinmelidir ki; vazgeçilmez yeminlerimizi unutmadık! Asırlarca kıtaları aydınlatan üç hilalin; rantçı şebekelerin pençesinden kurtulmayı bekleyen İzmir’imiz başta olmak üzere tüm şehirlerimizi de aydınlatacağına olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Nasıl ki dün; “yapamazlar” diyenleri mahcup ettik ve yaptık, nasıl ki dün “başaramazlar” diyenleri utandırdık ve başardık Allah’ın izniyle Mart 2024’te de yapılamaz deneni yapacak başarılamaz denileni başaracağız. Nasıl ki bıçak sırtındaki milli bekamızı savunduk, kendisini diken üstünde yaşamaya mahkûm eden yerel yönetimlerin pençesinde kıvranan vatandaşlarımızı da savunacağız. Çünkü biliyoruz ki, istikrar ve hizmet için uyumlu bir yönetim şarttır.

GAYRET BİZDEN, TEVFİK ALLAH’TANDIR

Umutlu bir gelecek için genelden yerele birlik, ülke yönetiminde dirlik şarttır. İstikrar için; ayırmadan, ayrışmadan yerelde iktidar, ülkede istikrarı sağlamak şarttır. Biliyoruz ki; “Yeni Yüzyıl, Lider Türkiye, Üretken Belediye” dir. Bu itibarla diyoruz ki; Türkiye’yi il il tekrar dolaşacağız. İlçe İlçe yine gezeceğiz. Düşüncelerimizi, projelerimizi, milletimizle yine paylaşacağız. 2024’e Doğru Diyar Diyar Anadolu’yu karışlayacağız. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri gibi; gayret bizden, tevfik Allah’tandır. Yerel yönetimlerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle birleşik ve bütünleşik yapısı, merkezi yönetimle tek ses ve tek nefes oluşu Türkiye’mizin medeniyetler ve milletler mücadelesinde büyük bir kozu olacaktır. Milletimize olan güvenimiz ve inancımız tamdır. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta havlu atan muhalefet partileri, 31 Mart 2024 tarihinde de kaybedecek ve Türkiye’nin ufkunu perdelemenin bedelini sandıkta ödeyeceklerdir.”

2024 HEDEFİMİZE BİRLİKTE EL ELE VARALIM

MHP Tire İlçe Başkanı ve kongrenin tek başkan adayı Arif Demirkan da bir konuşma yaparak şunları kaydetti, “Gerçekleştirdiğimiz kongremizden sonra, yöneticilerimiz ve dava arkadaşlarımızla birlikte ayrımız gayrımız olmadan, birlik ve beraberlik içinde yapacağımız çalışmalarla Allah’ın izniyle 30 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi ve cumhur ittifakı olarak zafere ulaşacağımız ve milliyetçi ülkücü hareket mührünü Tiremize vurarak, üç hilalli sancağımızı Tiremizde zirveye taşıyacağımız konusunda inancımız tamdır. Milliyetçi Hareket Partisi, siyaseti öncelikle Allah’ın rızası için yapar, memleket faydasına kafa yorar. Sayın genel başkanımız bunu "önce ülkem ve milletim sonra partim" diyerek özetlemiştir. "Benim aklım hep Türkiye’dir" diyerek zihinlerimize kazımıştır. Özellikle Tire’deki dava arkadaşlarımıza ve Tireli hemşerilerimize buradan sizlerin huzurlarında bir çağrıda bulunmak istiyorum. Geçmişe takılı kalanlar, bugünü ve geleceği kurgulayamaz, başarıya ulaşamazlar. Gelin Tiremize hak ettiği hizmetleri getirmek için, birlik ve beraberlik içerisinde olalım. 2024 hedefimize birlikte el ele varalım.”

Konuşmaların ardından kongrede oylamaya geçildi. Arif Demirkan delegelerin oylarıyla yeniden MHP Tire İlçe Başkanı seçildi.

Kongreye, MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Tamer Osmanağaoğlu, MHP Tire İlçe Başkanı Arif Demirkan, MHP Ödemiş İlçe Başkanı Ceyhun Kınlı, CHP Kiraz İlçe Başkanı Özdemir, MHP Tire Belediyesi Meclis Üyeleri Okan Çulha, Hasan Çeltik ve Nafiz Kükler, AK Parti Tire Belediyesi Meclis Üyesi Ali Ayyıldız, İsmail Tapkın, Ülkü Ocakları Tire İlçe Başkanı Yiğit Çetinkal, Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, MHP İzmir Milletvekili Adayları Ayşegül Ekşi ve Erhan Elibol ile parti üyeleri katıldı.

Editör: Dilek Ayvalı