YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Öğrencilerin yapmış olduğu çalışmaların satışından elde edilecek gelir Ödemiş Kaymakamlığı’nın depremzede vatandaşlara yardım maksadıyla açılan hesaba yatırılacak.

Sergi açılışına Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu Müdürü Ahmet Semerci, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

RESİMLERİM SATIŞ GELİRİ ‘ÖDEMİŞ EL ELE’ HESABINA AKTARILACAK

Açılışta bir konuşma yapan Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu Müdürü Ahmet Semerci şunları söyledi, “Akademik başarıların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan okulumuz Ödemiş Kaymakamlığının depremzede vatandaşlarımıza yardım maksadıyla açmış olduğu hesaba katkılarını öğretmenler ve öğrencilerimizin dayanışmasıyla Şubat ve Mart ayında gerçekleştirdi. Bugünde çorbada tuzumuz olmasını istediğimiz için burada sergilenen resimlerin satışının gelirlerini Ödemiş tek yürek diyerek Ödemiş el ele hesabına yatırmayı planlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZA KATKI SUNABİLMEK

Açılışta konuşma yapan Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy şunları söyledi, “Bu projeye destek olan katkı sunan emek koyan herkese çok teşekkür ediyorum. Yarınlara İz Bırak projemiz kapsamında ilçemizde çok güzel projelerimiz oldu. Bu sergide onlardan bir tanesidir. Çocuklarımızın bir nebze olsa destek olması akademik başarılarının yanı sırada hayatta başarılı olmaları için öğretmenlerimizi öğrencilerimizi işin içine koyarak emeklerine koydular güzel sonuçları olur inşallah ileride hatırlanacak kişisel gelişimleri medeni cesaretlerine katkı sunacak projeler ortaya çıktı. Bizim amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza katkı sunabilmektir” dedi.

Mustafa Ayşe Ortaokulu özel çocuk sınıfında öğrenci olan Çiçek Kılıç ise duygularını şöyle ifade etti,

“Resmi 23 Nisan’da yapmıştım. Resimlerimde sahne balon gökkuşağı, güneş gökyüzünden esinlendim. Bu resimde babamı olan sevgimi anlatmak istedim.”

Sergi açılışı kurdele kesimiyle gerçekleşti. Mustafa Ayşe Ortaokulu öğrencilerinden oluşan müzik grubu mini konser verdi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu