YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Ödemişli Ayberk Pınar ve Hasan Kürşad Karakaş adlı arkadaşlar Muğla’ya üniversite kaydı yaptırmaya giderken Belevi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında yaralandı. Vücutlarında şiddetli kırıklar oluşan 19 yaşındaki gençler Tire Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalelerinin ardından ambulans helikopterlerle İzmir’e sevk edildiler.

Ödemişli Ayberk Pınar ve Hasan Kürşad Karakaş adlı arkadaşlar Muğla’ya üniversite kaydı yaptırmaya giderken Belevi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında yaralandı. Vücutlarında şiddetli kırıklar oluşan 19 yaşındaki iki genç Tire Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalelerinin ardından peşi sıra havalanan ambulans helikopterlerle İzmir’deki hastanelere sevk edildi.

TARLAYA UÇTULAR

Talihsiz kaza şöyle meydana geldi. İddiaya göre, Pınar ve Karakaş beraberinde beş arkadaşı ile birlikte Ödemiş’ten Muğla’da üniversiteye kaydı için pikap tarzı bir özel araçla yola çıktı. Neşe içinde devam eden yolculuk Belevi yakınlarında kabusa dönüştü. Gençlerin içinde bulunduğu aracın sürücüsü karşı yönden gelen tırla kafa kafaya çarpışmamak için büyük çaba sarf etti. Kontrolü kaybeden gençlerin aracı yoldan çıkarak tarlaya yuvarlandı. Taklalar atarak duran otomobildeki gençlerin yardımına yoldan geçen diğer sürücüler koştu.

HAVA AMBULANSI İKİ SEFER YAPTI

Ambulanslarla Tire Devlet Hastanesi’ne kaldırılan gençlerden Ayberk Pınar ve Hasan Kürşad Karakaş’ın vücutlarında şiddetli kırıklar oluştuğu tespit edildi. Diğer gençlerin tedavileri ayaktan yapılırken Pınar ve Karakaş için İzmir’den hava ambulansı istendi. Hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenilen iki gençten Ayberk Pınar İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Hasan Kürşad Karakaş ise Bozyaka Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Editör: Dilek Ayvalı