ÇYDD Gençleri Bademli'de Eğlenerek Öğrendi! ÇYDD Gençleri Bademli'de Eğlenerek Öğrendi!

YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Gösteriye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük, Zafer İlkokulu Okul Müdürü Gülhiz Gümüş, Öğretmenevi Müdürü Mahmut Altay, Zafer İlkokulu, Ödemiş Anadolu Lisesi, Ödemiş Fen Lisesi, Hulusi Uçaçelik Lisesi öğrencileri, öğretmenler ve veliler büyük ilgi gösterdi.
Tiyatroda öğretmen Kadir Çobanoğlu, öğretmen Kadir Puna, belediye çalışanı Cemile Özgüllü, emekli öğretmen Ümran Şakır, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Elvan Boz ve öğrenciler sahne aldı. Ödemiş'in 10 ünlüsünü konu alan tiyatro oyunu, öğretmen Ümran Akça Ateş tarafından kaleme alındı.
Ödemiş'in Tarihi Kişileri Tiyatroda Canlandı
Tiyatro sahnesinde Alev Coşkun, Bedia Akartürk, Hasan Aksay, Mustafa Bengisu, Muzaffer Şerif Başoğlu, Serra Menekay, Şükrü Saraçoğlu, Ümmü Türe, Ümran Şakır ve Ömer Seyfettin'in bir kitabından feyz alınan Yalnız Efe canlandırıldı.
Gösteride Ödemiş'in yetiştirdiği önemli isimlerin hayat hikayeleri ve başarıları sahneye taşındı. Tiyatro izleyicileri, Ödemiş'in geçmişine bir yolculuk yaparak kentin önemli isimlerini tanıma imkanı buldu.
Tiyatroyu kaleme alan öğretmen Ümran Akça Ateş Yerelgüç ekibine şunları söyledi, “Ben yazarken aslında insanların çok önemli işler başardığını ve çocuklara da bunları başarabileceğini aşılamak istedim. Okulumuz öğrencileri bu gösterinin yapım aşamasıyla yakından ilgilendi. Gelecek nesillere aktarmak için çocuklar içinde güzel bir anı kalacak. Çocuklar sahnenin gücünü anladılar çok keyif alarak yaptılar. Ödemiş’in değerini anlattık bu eserle Ödemiş’e de kültürel anlamda katkı sağladığımızı düşünüyorum. Okulda sergilendiği için benim içinde bir ilk oldu. Böyle bir işe imza atmanın gururunu yaşıyorum. Bu güzel topraklar için kendini feda eden insanlar için böyle güzler işler yapmak boynumuzun borcu. Çocuklarımızla ile hep beraber güzel işler başaracağımıza inanıyoruz "dedi.
 

Editör: Tutku İç