HABER/ BURCU TUNÇ
KAMERA/BUSE BAĞCI

Ödemiş’in en merkezi ve en işlek caddelerinden birisi olan Saraçoğlu caddesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesinin ortak çalışmalarıyla yapılan sıcak asfalt yol yapım çalışmaları cadde esnafını ve sakinlerini ikiye böldü. 

Vatandaşlardan bir bölümü çalışmalardan memnun değilken bir bölümü de son derece memnun.

BELEDİYE BÖYLE Mİ HİZMET YAPIYOR? CADDENİN BUNA HİÇ İHTİYACI YOKTU!

Tepkili vatandaşlardan Kadir Çevik, “Bu rezilliktir. Buraya dökülen paralara yazık. Bizim cebimizden çıkıyor hepsi. Daha önce de bizden alındı. Yollar sürekli yapboz halinde. Ortalama 600 TL su parası ödüyorduk, bundan sonra 1000 TL öderiz. Belediye böyle mi hizmet yapıyor? Fakirin ekmeğini elinden alıyorlar. Bir o kaldı zaten onu da alıp yesinler” dedi.

Saraçoğlu caddesinde yaşayan cadde sakinlerinden Yılmaz Aydoğdu ise, “Bu bir suikasttır. Sağlam yolu bozuyorlar. Rögarları tıkıyorlar. Burada su asfaltın altından nereye gidecek belli değil. Tozdan perişanız. Saraçoğlu caddesinin buna hiç ihtiyacı yoktu. Her yol çalışmasında para ödüyoruz. Bizim günahımız ne. Tozun toprağın içinde kaldık. Şikâyetçiyiz” dedi.

YENİLİK HER ZAMAN GÜZELDİR. TAŞLAR ÇABUK ÇÖKÜYOR VE ENGEBEDEN ARAÇLARIMIZ HASAR GÖRÜYOR

Yapılan çalışmanın doğru ve yerinde olduğunu söyleyen cadde sakinlerinden İzzet Eryılmaz, “Aslen Kirazlıyım ama 22 yıldır Ödemişte yaşıyorum. Son zamanlarda doğalgaz, kanalizasyon su patlakları gibi nedenlere ilçemizde yollar çok kötü durumdaydı. Vatandaş bunların kısa sürede yapılmasını istiyordu. Bu anlamda sıcak asfaltı onaylıyorum. Daha çabuk yapılan bir işlem. Buranın taşlarını 2 gün önce söktüler. Dün altyapı düzenlemesini yaptılar ve bugünde asfalta başladılar. Taşı 3 günde değil 3 ayda yapamazsınız. Herhangi bir patlak vs. durumunda ise asfaltı açmak daha kolaydır. Taş sökülüp takıldıkça engebe yapıyor. Burada yaşayan bir vatandaş olarak düşüncem şu her nimetin elbette bir eziyeti olacak. Bizde buna sabredeceğiz” dedi.

Saraçoğlu caddesinde işletmecilik yapan Aytekin Topal, “Bizim burada işletmemiz var. Ama ben yapılan çalışmalardan şikâyetçi değilim. Yenilik her zaman güzeldir. Taşlar çabuk çöküyor ve engebeden araçlarımız hasar görüyor. Ben sıcak asfalt olmasından yanayım” dedi.
 

Editör: Tutku İç