HABER/BURCU TUNÇ
 

Ödemiş’te Hürriyet Caddesi Manolya Sokak girişinde bulunan ve 10.00 ve 17.00 saatleri arasında araç trafiğine kapalı olan manolya sokakta ‘Araç Giremez’ levhasını dikkate almayan ve yolu aktif bir şekilde kullanan araç sürücüleri sokak içinde büyük bir tehlike yaratıyor. 

Manolya Sokak günün belli saatlerinde araç trafiğine kapalı olmasına rağmen bariyerleri aşarak geçen motosiklet sürücüleri ve ürün dağıtımına gelen kamyon ve kamyonetler tarafından işgal ediliyor. Sokak hem girişinden hem de çıkışından bariyerlerle kapalı olmasına rağmen zaman zaman bu bariyerler yerinden çıkarılıyor ve büyük araçlar da dahil pek çok araç sokak içine rahatlıkla giriyor. 

BURADA CANIMIZ TEHLİKEDE

Sokak esnaflarından Esma Biley “Burası trafiğe kapalı bir alan. Bizde burada esnafız. Ancak bu kural ihlal edildiği için şikâyetçiyiz. Çocuklarım kapının önünde çıkmak istiyor izin vermiyorum. Araç trafiğine kapalı bir sokak olmasına rağmen özellikle motorlar son derece hızlı bir şekilde buradan geçiyor. Bir an önce yetkililerden bu konuya duyarlılık göstermelerini istiyoruz. Bu sokak araç trafiğine kapalı ancak canımız tehlikede” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu