Evde yemek piştikten sonra sönmeyen ateş yangına neden oldu

Evde bulunan yatalak nine sağ olarak kurtarıldı 

Ödemiş’in Hürriyet Mahallesi Beşgöz Caddesi üzerinde dün saat 17.45 sıralarında meydana gelen yangın faciaya dönüşmeden kontrol altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi Beşgöz Caddesi no: 126’da oturan Ülker Şenol (42) adlı bayan akşam yemeği için evin bahçesinde bulunan ahşap odada odun ateşi üzerinde yemek yaptıktan sonra yemeği mutfağa götürdü.

Ülker Şenol daha sonra yanan közlerin etrafa sıçradığını fark etmedi. Ateşin yandığı yerden dumanlar yükselmesi üzerine havanın sıcak ve evin avlusundaki damların da ahşap olması nedeniyle alevler bir anda her tarafı sardı. Komşuları hemen itfaiyeye haber verdiler.

Ödemiş itfaiye müdürlüğünün de yangın alanına çok yakın olması nedeniyle yangın hemen kontrol altına alındı. İtfaiye yetkilileri, evin ahşap olması nedeniyle, Evin uzak mesafede bulunsaydı bu evden hiçbir şeyin kurtarılması mümkün olmazdı dediler.

Öte yandan yangın paniği ile evden dışarı fırlayan Ülker Şenol, evin içinde bulunan yaşlı ve yatalak annesi Melek Şenol’un da olduğunu bildirmesi paniği bir kat daha artırdı.

Olay yerine 112 ekibi de gelerek dumanlar arasında arka bahçedeki binada bulunan Yaşlı kadın Melek Şenol’un yanına gittiler. Yaşlı kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili soruşturmada polisçe sürdürülüyor.

Editör: Haber Merkezi