28 Şubat Çarşamba günü yapılan törene Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü Taner Doğu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve okulun Muhasebe ve Finansman alanı öğrencileri katıldı.

EFR FUARCILIK GENEL MÜDÜRÜ BAYKAL “FUARA OLAN İLGİ BEKLENTİNİN ÜSTÜNDE GERÇEKLEŞTİ” EFR FUARCILIK GENEL MÜDÜRÜ BAYKAL “FUARA OLAN İLGİ BEKLENTİNİN ÜSTÜNDE GERÇEKLEŞTİ”


Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Şenay Uşaklı’nın sunduğu törenin ilk konuşmacısı Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü Taner Doğu oldu. Doğu yaptığı sunumda Türkiye’de vergi sistemi, vergi bilinci ve verginin önemi konuları hakkında bilgiler verdi. Doğu’dan sonra kürsüye gelen muhasebe ve finansman alanı öğretmeni İlhami Durgun da vergi tanımı, bilinci ve vergi farkındalığını artırmaya yönelik bir konuşma yaptı. Törende devlet tarafından toplanan vergilerle gerçekleştirilen bazı yatırımların anlatıldığı video gösterimi gerçekleştirildi. 


Günün anlam ve önemiyle ilgili İMTAL öğrencileri tarafından şiirler okundu. Tarihte bazı ülkelerde alınmış olan ilginç vergiler de törene katılanları gülümsetti.
 

Editör: Tutku İç