Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi, Yarınlara İz Bırak Projesi kapsamında gerçekleşecek olan, Yadigar Defilesi için geri sayım başladı.

DP’Lİ ALTINTAŞ’IN ÖDEMİŞ’LE İLGİLİ ÖNERGESİNE CEVAP DP’Lİ ALTINTAŞ’IN ÖDEMİŞ’LE İLGİLİ ÖNERGESİNE CEVAP

31 Mayıs Cuma akşamı, Saray Event House ev sahipliğinde gerçekleşecek olan İlkbahar-Yaz 2024/25 Yadigar defilesi, Ödemiş Halk Eğitimi Müdürü, Mehmet Bakırlı, Müdür Yardımcısı, Abdullah Gürsoy, Proje Danışmanı ve Kreatif Direktör, Gökçe Kömürcü Satı tarafından yürütüldü. 

Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticilerinden; Semra Akgün, İkbal Alsan, Zühal Gezgen, Memduha Kulak Çayan, Ümmü Durmaz, Necmiye Gültepe, Sezer Donduran, Emine Keskin, Ayşegül Dokuyucu, Nurhan Dinç, Gülay Bakır, Yeşim Başyiğit, Saide Okçay, Ruhan Eroğlu, Nihal Belgar, Zekiye Kırbıyık projede emeği geçen öğretmenlerdir.

Ödemişli profesyonel baş manken Birtan Gizem Dadal önderliğinde, Evin Kocabıyık, Tuana Bahadır, Zeynep Çoban, Hatice Cura, Özge Yılmaz, Seyhan Gülşah Görşen podyumda yer alacaklar. 

Ayrıca, Ödemiş esnafının desteği ile bu büyük organizasyon hayata geçirilecek. Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü bütün sponsorlara teşekkürlerini iletmektedir. Mehmet Bakırlı “Ödemiş’i Dünya’ya tanıtmak için güzel bir fırsat ve bizim esnafımız Ödemiş’e sahip çıktı!” dedi. 

Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi’nin Defile Mesajı 

Yadigar Defilesi, Anadolu dokuma kültürü ve Ödemiş İpeği mirasını modernize ederek hayata geçirme amacı gütmektedir. Ödemiş giyim kültüründe önemli yeri olan ipek göyneklerimizin sandıktan gün yüzüne çıkarılmasından, günümüz modern kalıplara uyarlayarak, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızla bezediğimiz nadide bir koleksiyon. 

Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi’ne bağlı dokuma atölyelerinde özel dokunan kumaşlar, iğne oyaları, tek kırma, tel sarma, el nakışı, makine nakışı gibi geleneksel el işlerimiz ve zeytin ağacının ölümsüzlüğünden alınan ilhamla, Ege’nin ruhunu yansıtan Yadigar defilesi moda severleri bekliyor.

Editör: Tutku İç