YERELGÜÇ/ BUSE BAĞCI

Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge’nin Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başlayıp saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. 

Törene, Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cihan Gültekin, Ödemiş Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum amirleri, STK başkanları, meclis üyeleri, gaziler ve emniyet mensupları katıldı.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, “Bugün Türk Polisi olarak Emniyet Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyorum. Bu sevincimizi birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına saygı ve şükranlarımı sunarım. Polis anayasanın, kanunların, tüzüklerin, yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile gece gündüz demeden cesaret ve fedakarlıklarla görevini yapmaktadır. Devletin bekası milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmemektedir. Öncelikli görevlerimiz arasında her türlü asayiş olayı, terör, gençlerimizin büyük belası uyuşturucu ve trafik terörü olayları bulunmaktadır. Bunlarla mücadeleye aralıksız devam etmekteyiz. Ödemiş, ege bölgesinin en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Burada en büyük pay şüphesiz Ödemişli hemşerilerimizindir. Huzur ve güven ortamını sizlerden aldığımız destekle sağlıyoruz ve huzur ortamımızın devamı için tüm personelimle 7 gün 24 saat görev yapmaktayız. Sözlerime son verirken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan, bayrak, devlet uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarını rahmetle anar geride kalan emanetlerine, emekli ve halen görevde olan teşkilat mensuplarımıza görevlerinde sağlık, başarılar ve mutluluklar dilerim” dedi.

Çelenk töreninin ardından Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge ve beraberindekiler, şehitlik ve şehit aileleri ziyaret etti. 

AYVACIK MAĞARASI KORUNMA ALTINA ALINMAYI BEKLİYOR AYVACIK MAĞARASI KORUNMA ALTINA ALINMAYI BEKLİYOR

Program, saat 20.00’de Ödemiş Çamlık Camiinde yatsı namazı öncesi şehitler için mevlit okutulacak.

Editör: Tutku İç