HABER/ BURCU TUNÇ


2 Nisan Otizm Farkındalık günü pano etkinliğini Otizm Bölümü Öğretmenleri Ayfer Abay ve Burcu Yiğenli ile Zihinsel Engelliler Bölümü Öğretmenleri Ayhan Sümengen ve Nurten Averbek ve öğrencileri hazırlarken ; 'İnci Dişler' projesini öğretmenler Ayfer Abay ve Burcu Yiğenli ile Hatipoğlu Hasan Erdem Ortaokulu müdür yardımcısı Mehmet Emircan hazırladı.
Etkinliklere Ayrıca sayın kaymakamımızın başlattığı yarınlara İzbırak Projesi kapsamında inci dişler proje etkinliğini de aynı gün gerçekleştirmek istedik etkinliğimizi Ödemiş ilçe sağlık müdürlüğünden Özgür İçellioğlu nevin Şen ve Ayşen taşkın kız katıldı hekimler diş sağlığı diş bakımı diş temizliği konusunda özel eğitim sınıfı öğrencilerimize ve okulumuzun anasınıfı öğrencilerine bilgilendirmede bulundular daha sonra hep birlikte özel eğitim öğrencilerimiz ve anasınıfı öğrencilerimizle beraber yanlarında getirmiş oldukları diş fırçaları ve macunlarıyla diş fırçalama etkinliği gerçekleştirdikanasınıfı öğrencileri de katılım gösterdi.

Etklinliğe Ödemiş İlçe Sağlık Müdürlüğünden Ebe Nevin Şen ,Ebe Ayşen Taşkın ve  Sağlık Memuru Özgür İçellioğlu katıldı.

AKA “SON TEKNOLOJİYİ ÜRETİCİYLE BULUŞTURMAK FAYDALI OLDU” AKA “SON TEKNOLOJİYİ ÜRETİCİYLE BULUŞTURMAK FAYDALI OLDU”

Etkinliklerle ilgili bir açıklama yapan Otizm Bölümü Öğretmenlerinden Ayfer Abay "Otizmi daha iyi tanımak, otizmli bireylerin bizlerden farklı olmadığını anlamak ve anlatmak için 2 Nisan Dünya Otizim Farkındalık Günü tüm dünyada kabul edilmiştir. 2 Nisan’da ülkemizde ve tüm dünyada çok farklı etkinliklerle otizme dikkat çekilmektedir. Bizlerde Hatipoğlu Hasan Erdem Ortaokulu Özel eğitim sınıfları olarak panolarımızı ve afişlerimizi bu etkinlik için hazırladık.
Ayrıca Sayın Kaymakamımızın başlattığı 'Yarınlara İz bırak' Projesi kapsamında 'İnci Dişler' proje etkinliğini de aynı gün gerçekleştirmek istedik. Etkinliğimize Ödemiş İlçe Sağlık Müdürlüğünden Özgür İçellioğlu, Ebe Nevin Şen ve Ebe Ayşen Taşkın katıldı. Katılımcılar diş sağlığı, diş bakımı, diş temizliği gibi konularda özel eğitim sınıfı öğrencilerimize ve okulumuzun anasınıfı öğrencilerine bilgilendirmede bulundular. Daha sonra özel eğitim öğrencilerimiz ve anasınıfı öğrencilerimizle beraber yanlarında getirmiş oldukları diş fırçaları ve diş macunlarıyla diş fırçalama etkinliği gerçekleştirdik” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu