Ödemiş’te, "Orman Bank" adıyla faaliyet gösteren ve kamu arazilerini satma ve kiralama vaadiyle vatandaşları dolandıran suç şebekesine yönelik yapılan operasyonda 4 şüpheliden 2’si tutuklandı. 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ve Ödemiş Mali Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, gelen şikayetler üzerine hazine arazilerini satma, kiralama veya orman müdürlüklerindeki tanıdıkları vasıtasıyla orman ihalelerinden kar payı verme vaadiyle yüklü miktarda para alarak dolandırıcılık yapan bir şebekeyi takibe aldı.

Takibin ardından dün sabah "Orman Bank" adlı suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. O.A., A.G., M.B. ve Ü.A. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şebekenin çok sayıda kişiyi kar payı dağıtma vaadiyle yaklaşık 50 milyon TL dolandırdığı belirlendi.

TARIMIN NABZI ÖDEMİŞ’TE ATACAK -TARIM FUARINI ÇİFTÇİMİZİN AYAĞINA TAŞIDIK TARIMIN NABZI ÖDEMİŞ’TE ATACAK -TARIM FUARINI ÇİFTÇİMİZİN AYAĞINA TAŞIDIK

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden O.A. ve A.G. tutuklanırken, M.B. ve Ü.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Editör: Tutku İç