Hasat etkinliğine, Tarım ve Orman İzmir İl Müdürü Mustafa Özen, Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy,  Kurum Müdürleri, Tarım ve Orman Ödemiş İlçe Müdürü Ömer Faruk Tutar, Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen ve bölgedeki incir üreticileri katıldı. 

Üçkonak Mahallesi'nde üretici Mevlüt Topuz'un bahçesinde gerçekleştirilen hasadın ardından üreticilere 126 kurutma kereveti, 75 ürün toplama filesi, 1200 kilo solucan gübresi ile 70 kilo bordo bulamacı dağıtı. 


Tarım ve Orman İzmir İl Müdürü Mustafa Özen, İzmir'in organik incir üretimindeki yüksek potansiyeline dikkat çekti. Kentin incir üretiminde Türkiye genelindeki ikinci sırasını koruduğunu belirten Özen, Ödemiş, Tire, Torbalı ve Bayındır ilçelerinin de bu incir üretim alanında önemli adımlar attığının üzerinde durdu.

Özen, geçtiğimiz yıl başlatılan teşvik projelerinin devamı niteliğindeki bu dağıtımların, organik üretimde çığır açmayı amaçladığını ifade etti. Hedeflerinin organik üretici sayısını artırmak ve sürdürülebilir tarımı desteklemek olduğunu belirtti.

Editör: Tutku İç