YEREL GÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Mimar Sinan Mahallesi Tuna Caddesi tam anlamıyla karanlığa gömüldü. Mahalle sakinleri sokak aydınlatmalarının 15 gündür çalışmadığından şikayetçi. Sokak aydınlatmaları sorunu için ilgili Kurumlara başvuran vatandaşlar hiçbir şekilde kendilerine geri dönüş yapılmadığını söylediler. 

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK

GELEN GİDEN YOK

Müracaatlardan geri dönüş alamayan Mustafa Gökçen, “Mimar Sinan Mahallesi Meriç Sokak’ta yaşıyorum. Sokak lambalarımız yanmıyor. 15 gündür müracaat ediyoruz. Muhtarımıza söyledik kendisi ilgilendi ama gelen giden yok” dedi.

HIRSIZLIK İHTİMALİNDEN KORKUYORUZ

Hırsızlık ihtimalini dile getiren Mehmet Keskin, “Mimar Sinan Mahallesi Tuna Caddesi’nde yaşıyorum. Sokak lambalarımız akşamları yanmıyor. Sokak karanlık olduğu için aileler korkuyor. Hırsızlık ihtimalinden korkuyoruz. Sokakta ki lambalar yanmadığı için telefon ışıkları ile gidip geliyoruz. 15 gündür bu böyle devam ediyor. Bu konuyu muhtarımıza ve kendisi konuyla bizzat ilgilendi. Muhtarımız beton döküldüğünde arıza olduğunu bize iletti. Gelip yapılacak dendi ama hala gelip yapan yok. Bir an önce yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

TELEFONLARIMIZIN IŞIKLARI İLE YÜRÜYORUZ

Mahalle sakinlerinden Raşit Keskin, “ Mimar Sinan Mahallesi Tuna Caddesinde oturuyorum. Akşamları dışarı çıkmaktan bende herkes gibi tedirgin oluyorum. 2024 yılına girdik. Gittiğimiz en ufak bir köyde bile sokak aydınlatması varken şehrin göbeği olan Mimar Sinan Mahallesi’nde aydınlatma yok. Her taraf karanlık akşamları yürünmüyor. Telefonlarımızın ışıkları ile yürüyoruz. Bir an önce yapılmasını istiyoruz” dedi.

BİZLERE DE YAZIK BİZ DE VATANDAŞIZ
Yetkililerden bir cevap bekleyen Arif Oğuz, “Ben Tuna Caddesi’nde oturuyorum. Biz sokak lambaları yanmadığı için CİMER’e bile yazdık. Gediz Elektrik’e de ulaştım bana bu sorunun yapan müteahhitle alakalı olduğunu söyledi. Buralar yaklaşık 15 – 20 gündür elektrik yok biler geceleri burada el fenerleriyle dolaşıyoruz. Yetkililere soruyorum “Bu arıza Zafer Mahallesi’nde olsaydı bu kadar uzun süre sürüncemede kalır mıydı?” Bizlere de yazık biz de vatandaşız” dedi.

SOKAKLAR KARANLIK HEPİMİZ MAĞDURUZ

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Bilal Pulsoy, “Mahallemiz de 10 – 15 gündür ışıklar yanmıyor. Bu durumu Ödemiş Belediyesi’ne, İzmir Büyükşehir Belediyesine ve Ankara’ya bildirdim. Geleceğiz, yapacağız diyorlar 15 gündür bekliyorum. Sokaklar karanlık hepimiz mağduruz. Bir de sokak köpekleri sorunumuz var. Parkta bulunan sokak köpekleri saldırıyor. Belediye ekipleri gelip topluyor fakat daha sonra yine bırakıyorlar. Meriç Sokak, Dicle Sokak, Sokullu Sokak ve Tuna Caddesi’nin tamamında ışıklar yanmıyor. 15 gündür hepimiz mağduruz” dedi.
 

Editör: Tutku İç