HABER/BURCU TUNÇ

Türkiye’nin kaderinin belirleneceği seçime 4 gün kala CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı İle Memleket Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı arasında şikayet gerginliği yaşanıyor.

CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı adına Avukat Yağmur Ektir Akgün, YSK Ödemiş İlçe Seçim Kurulu başkanlığına verdiği dilekçe ile Ödemiş Akıncılar Mahallesi Mithat paşa Caddesi No:61/A adresinde cadde üzerinde bulunan ve Memleket Partisi tarafından 13. dönem cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Memleket Partisi milletvekili adayı Asuman Ali Güven’in fotoğraflarının bulunduğu ‘Memleket Kazanacak. Asuman Ali Güven İzmir 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı’ yazılı tanıtım pankartının YSK’nın 2023/124 sayılı kararına aykırı olduğunu belirterek pankartın kaldırılmasını talep etti.

İzmir’de ilçe ilçe sonuçlar… Kılıçdaroğlu: 28 Erdoğan: 2! İzmir’de ilçe ilçe sonuçlar… Kılıçdaroğlu: 28 Erdoğan: 2!

Dilekçede 25.04.2023 tarih ve 10 sayılı karar ile Cumhurbaşkanı adayları, siyasi partiler ile bağımsız adayların yararlanacakları ilan ve reklam yerlerine bu konuda 298 sayılı kanunda belirtilen yerlerin dışında siyasi ilan ve reklam içeren afiş, pankart ve siyasi parti gibi malzemelerin asılmasının ve yapıştırılmasının yasak olduğu ve buna dair bir itirazda bulunulduğu öğrenildi.

TALİMATLARI HDP’DEN Mİ? BABACANDAN MI? YOKSA DAVUTOĞLU’NDAN MI ALIYORSUNUZ?

Konuya ilişkin olarak kendi sosyal medya hesabından bir cevap yazısı yazan Memleket Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Özay Yiğen paylaşımında “Partimiz kurulduğu günden beri Fetocu, PKK’lı gibi eşi benzeri görülmemiş iftiralara maruz kaldı. Ancak yerelde bizi en çok yaralayan şey seçim süreci başladığında oldu. Ödemiş CHP İlçe Başkanı Ve Yönetimi bizi YSK’ya şikayet etti. Soruyorum talimatları HDP’den mi? Babacandan mı? Yoksa Davutoğlu’ndan mı alıyorsunuz? Taktiri Ödemiş halkına bırakıyorum” dedi.