YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

11’incisi düzenlenen Ovakent Hıdırellez ve Bahar Şenliği’ne Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, Ovakent Mahalle’si Muhtarı Şevket Gür, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 
9D21Be4C 8Ab9 4B7A B278 B6C82Bee6Fea

Başkan Turan Muhtarlarla Buluştu “Hep Birlikte Başaracağız” Başkan Turan Muhtarlarla Buluştu “Hep Birlikte Başaracağız”

Şenlikler başlamadan hemen önce konuşma yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, “Değerli Başkan Yardımcılarım, Meclis Üyesi arkadaşlar, siyasi partilerin değerli temsilcileri, muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarının değerli temsilcileri, bu alanda yer alan, ortamı hazırlayan sevgili belediye personelimiz, sevgili Ovakentliler, civar mahallelerden etkinliğe katılan sevgili vatandaşlarımız, burada olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Muhtarımızın bu etkinliğe katkısı olduğu için ona da çok teşekkür ediyoruz. 1950’li yıllarda başlayan Hıdırellez ve Bahar Şenliği, Ovakent’te yaklaşık 70 yıl öncesinde kutlanıyordu ama bir dönem ara verilen bu şenlik 2011 yılından bu yana Ovakent Belediyesi’nin destekleriyle tekrar başlamış ve bugün 11. Ovakent Hıdırellez ve Bahar Şenliği’ni kutluyoruz. Bugünden sonra önümüzde ki yıllarda da bu şenliğin eğlence standartlarını arttırarak devam ettirmek bizlerin işidir. Biz burada olduğumuz sürece bu etkinlikler devam edecektir. Bu tür etkinlikler hem bizi bir arada tutmaya hem de yöresel ürünlerimizi çevre illerimize ve şehir dışından gelen misafirlerimize tanıtma anlamında büyük önem teşkil etmektedir. Burada olduğunuz için bu organizasyona katkı koyduğunuz için beraber olmanın mutluluğunu bizlere yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum, gününüz Hıdırellezin münasebetiyle bolluk, bereket ve eğlenceler getirmesini diliyorum” dedi.

Ac5A485B A68E 49D0 9F53 4A13C3920B8A

11. Ovakent Hıdırellez ve Bahar Şenliği Ege Band müzik dinletisi ile başladı. Çocuklar için yüz boyama ve animasyon gösterileri yapıldı. İzmir Büyük Şehir Belediyesi Türk Halk Müziği gösterisi ile devam etti. Müzik gösterisinin sonunda tekrar sahneye gelen Mustafa Turan İzmir Büyük Şehir Belediyesi Türk Halk Müziği ekibine çiçek takdim ederek teşekkür etti. Ardından Mustafa Turan ve Ödemiş Belediyesi Meclis Üyeleri ekibe eşlik ederek İzmir’in Marşı’nı hep beraber söylediler.
 

Editör: Tutku İç