YERELGÜÇ / BUSE BAĞCI

ÖDEMİŞ’TE YANGIN ÖDEMİŞ’TE YANGIN

Ödemiş Kaymakamlığı ‘Yarınlara iz Bırak’ Projesi kapsamında Tarih Öğretmeni Mustafa Düzyurt’un koordinesinde İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından eski Ödemiş fotoğraflarından yola çıkarak bu yıl 2.’si düzenlenen ‘Geçmişin İzinden’ fotoğraf sergisi açıldı.

Sergi açılışına, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ödemiş Öğretmen Evi Müdürü Mahmut Altay, İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nazmi Eker ve Müdür Yardımcısı Kevser Keskin, Ödemiş Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

İMTAL Tarih Öğretmeni Mustafa Düzyurt, “Eski Ödemiş fotoğraflarından yola çıkarak, aynı açıdan tekrar çekim yaparak yıllar içindeki değişimi ortaya koymaya çalıştık. Bu projeyle kent kültürü oluşturmayı, tarihi öneme sahip eserlerimizi korumayı, farkındalık oluşturarak yarınlara iz bırakmayı amaç edindik. Geçen sene gerçekleştirdiğimiz sergiden farklı olarak bu yıl eski Birgi fotoğraflarını ve yeni elde ettiğimiz eski Ödemiş fotoğraflarını da dahil ettik. Projede emeği geçen öğrencilerime, proje yürütücüsü okulumuz Müdür Yardımcısı Sayın Kevser Keskin’e, fotoğrafların basımında desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) birimine ve bu projeyi yapmamıza vesile olan Ödemiş Kaymakamlığına teşekkür ederiz” dedi.

Editör: Tutku İç