HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/BUSE BAĞCI

Üç Eylül Mahallesi İzmir - Ödemiş Yolu Üzeri Erler Depo Yanı çift şerit başlangıcı adresinde gerçekleşen temel atma törenine Kaymakam Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Jandarma Komutanı Binbaşı Cihan Gültekin, AK Parti, MHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Demokrat Parti ilçe başkan ve yönetimleri ile Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, İzmir Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Eski Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Ali Üstün, Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay, Şoförler ve Otomobilciler Odası Galericiler Sitesi yapımından sorumlu yüklenici firma Gold Yapı sahibi Seçkin Öner, oda başkanları, başkan yardımcıları, belediye ilgili birim müdürleri, kurum amirleri, meclis üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü Koordinatörü Hikmet Güriş ve vatandaşlar katıldı.

Törene geçilmeden önce saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Ödemiş’te Yangın Ödemiş’te Yangın

İNŞALLAH BAŞLADIĞIMIZ GİBİ BÜYÜK BİR HIZLA BİTİRİP ESNAFLARIMIZIN RAHAT EDEBİLECEĞİ BİR ALANA SAHİP OLACAĞIZ

Burada bir konuşma yapan Ödemiş Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir Silay “Bu yola çıkarken bana her zaman destek veren başta Kaymakamımız Fatih Aksoy, Belediye Başkanımız Mehmet Eriş  ve her zaman her daim yanımda yer alan eski belediye başkanımız Münir Bezmez, mimarımız mühendisimiz Şevket Asırcı’ya çok  teşekkür ediyorum. Parselimizi 17.724 m2 olarak 2021 yılının Mart ayında aldık. Parselimizin bulunduğu bölgede belediyemiz tarafından yapılan imar planı çerçevesinde toplu iş yeri olarak oto galericisi sitesi yapma imkanı bulduk. Plan proje çalışmaları sonucunda sitemizin 48 adet iş yeri, sosyal tesis, sığınaktan oluşan tasarımı yapıldı. Tamamı oto galerisi olarak kullanılacak olan sitemizde bir iş yeri zemin katta 82 metre batar katta 32 metre olmak üzere toplam 114 metre kapalı alana sahiptir.  İş yerleri içeresinde lavabo, wc, duş, ofis ve mutfak tezgâhları düşünülmüştür. Sitemizin toplam inşaat alanı 6390 m2 olup sitemiz için gerekli olan tüm alt yapı, güneş enerjisi sistemleri projelendirme aşamasında düşünülmüştür. Sitemizin gerçekleştirilebilmesi için arsa payı hariç yaklaşık 140 milyon lira gibi bir maliyet hesaplanmıştır. İnşallah başladığımız gibi büyük bir hızla bitirip esnaflarımızın rahat edebileceği bir alana sahip olacağız. Ödemiş için güzel olacak herkese hayırlı olsun” dedi.

EKONOMİNİN BU ZOR DÖNEMİNDE BÖYLE BİR ÇALIŞMAYI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM

İzmir Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Ali Üstün ise “Burada açılışını yapmak istediğimiz hem istihdama yönelik hem de ilerde sanayi bölgesi olarak sıkıntı yaşanmayacak şekilde şehrimizin dışında yapılmaya çalışılan bu kooperatifin temelini atacağız. Burada 48 işyeri tasarlanmış. Tahir başkanıma bu konuda başarılar diliyorum, tebrik ediyorum. Ekonominin bu zor döneminde böyle bir çalışmayı gönülden kutluyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum “dedi.


BUGÜN EVİMİZ ÖDEMİŞ İÇİN GERÇEKTEN TARİHİ BİR GÜN. ŞEHRİMİZİ GELECEK 100 YILA HAZIRLIYORUZ

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Bugün evimiz Ödemiş için gerçekten tarihi bir gün. Şehrimizi gelecek 100 yıla hazırlıyoruz dedik ve her yerde bunu söyledik. Bu da ancak planla olabiliyor. Ödemişin gelecek 100 yılda sağlıklı gelişmesi şehrin gerçekten planlı ihtiyaçlarının karşılanması, şehircilik anlayışı içinde bunların hayata geçirilmesi için ödemiş belediyesi olarak imar planları gerçekleştirdik Ve bu gerçekleştirilen projenin de ilk meyvesi bugün ne mutlu ki yaşanıyor. Yıllardır hep konuşulur ilçemizi ziyaret edenler hep bir ilçeye girdiğini ancak içeriye girdikten 200 -300 metre sonra anlayabilecek durumdaydı. Çünkü ilçemizin girişi gerçekten bu anlamda imar açısından, yapılaşma açısından kötüydü. işte ödemişin İzmir yolu girişinde böyle bir değişim gerekiyordu .Bizde işte bu sorunlara çözüm için harita mühendislerimizle ,şehir plancılarımızla, şehrimizin meslek odalarıyla, belediyemizin değerli üyeleriyle şehrimizin bu alanda planlanması adına ipek bir halı gibi dokuduk ve işledik. Şehrin 3 / 2 sini şuan biz revize etmiş olduk. İlçemiz sakinleri yeni planlama ile şehrimizi çok daha güzel bir hale getirebildiğimizi yaşadıkça görecek. Ödemiş şoförler ve otomobilciler odamızın öncülüğünde kooperatifleşen oto galericileri sahibi arkadaşlarımız, hemşerilerimiz şehrimizin girişindeki ve farklı noktalardaki oto galerileri modern bir ortama taşımak üzere bir aradalar. Ödemiş şoförler odası başkanımız muhtarımız Tahir Silay  gerçekten güzel bir adım attı ve bunu da başardı. İzmir dediğimiz bu yolun üzerinde revizyon planımızda ilçemiz için gerekli olan yani emniyet müdürlüğü, jandarma, ulaştırma, sağlık, kültür tesisleri de yine bu hat üzerinde yer alıyor. Değerli Kaymakamımızla konuşurken moto drag pistini değerlendireceğiz. Spor tesis alanını buraya da taşımız olduk. Kamu binaları da şehrin gerçek anlamda ihtiyacını karşılayacak sayıda ve yeterlilikte bu şekilde de planlanmış oldu. Değerli başkanıma, üyelerine bu konuda emeği olan tüm arkadaşlarımıza, müteahhit firmamıza, Münir Bezmez başkanımıza ve Ödemiş Belediyesi İmar Müdürlüğü personelime çok teşekkür ediyorum. İnşallah arkası gelecek şekilde örnek olur” dedi.

HER ŞEY HAYAL ETMEKLE BAŞLIYOR

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Her şey hayal etmekle başlıyor. Hayal etmeden, hayal kurmadan bir işi başara bilmek mümkün değil. Tahir Başkanımız, yol arkadaşları ve galerici esnafımız böyle bir hayal kurdular. Gerçekten sürecin başından sonuna kadar şahitlik etmiş birisi olarak ifade edeyim. Gerçekleşmesi zor bir hayaldi ama bugün burada bu hayalin gerçekleşmesine temel atma vesilesine hep beraber tanıklık ediyoruz. Maddi imkanları, mekanları yoktu. Yine esnafımız elini taşın altına koydu ve 2 yıl önce böyle bir araziyi aldılar. Sürecin sonunda bugün bu hale geldi. İnşallah önümüzdeki yıllarda da hep beraber açılışını gerçekleştiririz. Başta Tahir Başkanımıza, yol arkadaşlarına ve galerici esnaflarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ödemişimiz için ciddi, güzel ve faydalı bir yatırım. İnşallah önümüzdeki yıllarda Oto Galericiler Sitesi ile bölgemiz önemli ticaret merkezi haline gelecek. Bildiğiniz gibi hükümetimizin, devletimizin son yıllarda galerici esnafımızın şehir merkezlerinden, apartman altlarından daha uygun koşullarda, daha uygun imkanlarla alt ve üst yapısı oluşturulmuş yerlerde hizmet vermeleri, vatandaşlarımızın da daha kaliteli hizmet alabilmeleri için bir planlaması vardı. Bu konuda Ödemişimizin de sivil bir insiyatif alarak bunu gerçekleştirmesi gerçekten takdire şayan. Sitemizin ilçemize, esnafımıza, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Müteahhit firmamız da ilçemizin saygın ve güçlü firmalarından birisi.  İnşallah bir aksilik olmadan hep beraber galericiler sitemizin açılışını da gerçekleştiririz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Tören sonunda dualar eşliğinde kurban kesimi gerçekleşti ardından protokol üyelerinin start vermesi ile zemine beton temeli atıldı.

Editör: Tutku İç