YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU


31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri’nde yüzde 40.99 oy oranı ile Ödemiş Belediye Başkanı seçilen Mustafa Turan, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin çelengini Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına sundu. Ardından Belediye Hizmet Binası’nda eski Belediye Başkanı Mehmet Eriş’ten devraldı.

ÖDEMİŞ TARIM FUARI UGANDA PRENSESİNİ AĞIRLADI ÖDEMİŞ TARIM FUARI UGANDA PRENSESİNİ AĞIRLADI


Devir teslim törenine Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partililer ve vatandaşlar katıldı. Eski Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Ödemiş’in yeni Belediye Başakanı Mustafa Turan kürsüde konuşma yaptı.  


Eski Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Güzel bir seçim dönemi yaşadık. Bu seçim döneminde de Ödemiş halkı Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Mustafa Turan’ı 5 yıl boyunca Başkan görmek istedi. Ben ailem adına, Ödemiş ailesi adına kendisini yürekten kutluyorum. Başkanlık yaptığım 5 yıl boyunca Ödemiş’e yaptığım hizmetlerde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu 5 yıl boyunca yaşadığımız zorluklarda bana katlandıkları için teşekkür ediyorum. İzmir halkı en çok vergi veren il, alırken 74. Sırada. Cemil Tugay Başkanımızın Küçük Menderes Havzası için büyük şans olduğunu düşünüyorum. Büyükşehir’in desteği olmadan ilçemizde halkı mutlu eden hizmetler sunmak gerçekten çok zor. Kimseyi ayırmadan 5 yıllık süreçte Belediye Başkanlığımı yaptım Mustafa Turan Başkanımızın daha iyisini yapacağına şüphem yok. Allah utandırmadı, geride kara lekeler bırakmadık. Çalışma arkadaşlarımdan üzdüğüm, kırdığım çalışma arkadaşlarım varsa onlarda beni bağışlamasınlar, bağışlanmayı istemiyorum hak etmişimdir ben onu. Benim hiçbir hakkım yok aksine sizlere çok teşekkürüm var. Kendisine herkesin huzurunda başarılar diliyorum, Allah utandırmasın” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, “Yaklaşık 2 aylık bir çalışma sürecinden geçtik. Bizim bu süreçte yanımızda olan bizlere katkı sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aynı parti içinde gerçekleştirdiğimiz devir teslim bizim içim büyük bir mutluluk oldu. Cumhuriyet Halk Partili Belediyeciliği çok dönem devam ettirmek adına buradayız. Belediyemiz tarihinde bir ilki başararak Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanı’ndan yine Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanı’na devir teslim gerçekleştirdik. Bugün burada Mehmet Başkanımızdan devraldığımız bayrağı bir tık ileriye taşımak ve Ödemiş’imize daha iyi hizmet edebilmek için buradayız. Adalet’ten, Hak’tan, Özgürlük’ten, Demokrasi’den, Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten yana tavrımızdan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Belediyemiz için bu yolda beraber çalışıp, beraber kazanacağız, beraber yöneteceğiz. Daha iyi bir Ödemiş yaratmak için çalışmalarımız sürecek başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu