YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ
Ödemiş'te Saraçoğlu Stadyumunda yapılan anma ve geçit törenine Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, kurum ve daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve yüzlerce vatandaş katıldı.


Burada bir konuşma yapan Kaymakam Aksoy, “Büyük bir medeniyetin mirasçısı olan devletimiz kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş ve dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır. İçerisinde yer aldığımız coğrafya ve sahip olduğu tarihi miras Türk milletinin üzerine çok büyük sorumluluklar yüklemiştir. Türk gençliğine çok güvenen ve bunu her fırsatta vurgulayan Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti koruma görevini bu nedenle siz gençlere emanet etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti idealist gençlerin omuzlarında ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizi yükselteceğinize, insanların bir umut kaynağı olarak muhafaza edeceğinize eminiz. Buradan şehitlerimize ve gazilerimize söz veriyoruz. Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren şehit ve gazi olan tüm vatanseverleri saygı ve milletle anıyorum“ dedi.

Program ortaokullar arasında düzenlenen şiir okuma yarışmasında 1. olan Hatipoğlu Hasan Erdem İlköğretim okulu öğrencilerinden Emine Karaer okuduğu şiir ile devam etti. 
Şiirin okunmasından sonra Cumhuriyet Bayramının 100. yılında hem bestecisi hem de söz yazarı Ödemişli olan iki Cumhuriyet kadınının Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan ettikleri ’BİN ASIR’ isimli marş hep birlikte okundu.
‘BİN ASIR’ isimli marşın bestecisi Aysim Dolgun Ildız ve söz yazarı Serpil Menekay’a kaymakam ve protokol tarafından ödülleri verildi.
Program Ödemiş Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Taner Sevgel ve okul müzik öğretmenlerinin hazırlamış olduğu müzik dinletisi ile devam etti.
Müzik dinletisi sonrası Ödemiş Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları topluluğu ‘Kurtuluş’ adlı gösterilerini sergilediler.


Saraçoğlu stadyumundaki programı lise öğrencilerinin hazırlamış olduğu muhteşem gösteri ile son buldu.

ÖDEMİŞ SARAÇOĞLU STADYUMU 29 EKİM KUTLAMALARI CANLI YAYIN

Editör: Tutku İç