HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk koyma programına Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcı vekili, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammed Şen ve yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Oktay Akıllı ve yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis ve yönetimi,  İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanı Güven Kılıç ve yönetimi,  daire amirleri, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtındaki törende Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş çelenk sundular. Çelenk sunmanının ardından Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Ayşe- Mustafa Yanbastı Ortaokul Öğrencisi tarafından şiir okudu.

Buradaki törenin bitmesinin ardından zabıta müdürlüğü önünde bulunan alanda 16 eser ve ressamların yer aldığı sergi açılışı yapıldı.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “  Bugün Cumhuriyetimizin 98.nci yaşını ve Cumhuriyet Bayramımızı hep birlikte kutluyoruz. Bu müstesna ve güzel günde başta cumhuriyetimizin banisi Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü onun kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Onlar İstiklal savaşımızın kazandılar. Onlar Türkiye Cumhuriyetini kurdular.  Onlara çok şeyler borçluyuz. Bizlerde hep beraber birliğimizi, beraberliğimizi, sevgimizi, saygımızı muhafaza ederek, Cumhuriyetimizin değerlerine, kazanımlarına Atatürk ilke ve inkılaplarına hep beraber sahip çıkacağız. Bu nokta da en önemli konu sevgi, sevgi büyüyerek, sevgiyi büyüten, sevgiyi yeşerten en önemli olgulardan birisi sanat Bugün burada Ödemiş Kent Konseyimizin Kadınlar meclisinin açtığı bu sanat etkinliğinde geldiğiniz ben Kadınlar meclisimizin üyelerinden ve burada eserini sergileyen sanatçılarımıza çok teşekkür ediyor Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “ Cumhuriyetin nimetini en güzel yaşayan değerli kadınlarımız Ödemiş Kent Konseyi Kadın meclisi üyelerinin açmış oldukları el emeği göz nuru sergimizde beraber yaşayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşları, dava insanları 98 yıl önce bugünümüzü yeni bir yönetim şekliyle bizlere armağan etmişler. Ne için 27- 28 değil 30 Ekim Mondros karşılığı biz Mondros’u hiç tanımadık. Hiçte tanımayacağız. Hesabı kurtuluş savaşında gördük. Gerekeni yaptık. Şimdi bize yeni bir anlayışla, yeni bir Devlet anlayışıyla dünya tarihindeki yerini almıştır. Ve 30 Ekim’den önce olmanın da değerli ve anlamının bu olması bizi daha da bir ülkenin, bir devletin, bir liderin ne kadar önemli olarak bizim yol gösterici olduğumuzun da vurgulanması açısından çok değerli tabii bu değerler 98 yılda bugünlere kadar ulaştı. Bu günlerimizi armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını bugüne kadar taşıyan Bayrağı yere düşürmeyen ülkemizin tüm değerli insanları kadınlarımızı özellikle bugünde daha da yüreklice kutluyoruz ki bugünü bu anlamlı şekle getirdiler. Arkadaşlarımız emeği olan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Sergimizin Ödemişimize yeni bir sayfa, sanat sayfası, gönül sayfası, Cumhuriyet sayfası açmış olması nedeniyle de ayrı ayrı kendilerini kutluyorum. Tüm Ödemişlileri de davet ediyorum” dedi.

Sergi 31 Ekim tarihine kadar açık kalacak.