HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU
Törene; ilçe protokolü, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreninde ilçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu ve Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem tarafından Atatürk Anıtına birer çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Kutlamalar Pazar günü İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu’nun Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü ile başlayarak saat 10.00’da Saraçoğlu Stadyumunda yapılacak olan tören ile devam edecek.
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Badem mesajında şu ifadelere yer verdi, “Büyük Türk Milletinin şanlı tarihindeki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılı kutlu olsun. Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet; işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken aziz milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden doğmasıdır. Bizlere ve gelecek nesillere düşen bu önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak ve ilelebet yaşatmaktır. Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle hareket edildiğinde dünyada söz sahibi güçlü bir Türkiye inşa edebileceğimizin farkındayız. Bu nedenle ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen aynı mücadele ruhuyla ülkemizi savunmaya, Cumhuriyetimizi yüceltmeye ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Tıpkı son örneğini 15 Temmuz gecesi gördüğümüz gibi. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle; kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”
Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Ödemiş Belediyesi tarafından çeşitli programlar düzenlendi. 29 Ekim Pazar günü saat 15.00’de Kayaköy Mahallesinde bulunan Çakırçalı Mehmet Efe Konağı’nın açılışı, saat 17.00’de Türkmen Mahallesinde yeni düzenlenen Macera Parkı’nın açılışı yapılacak.
Fener Alayı saat 19.00’da Salı Pazarından başlamak üzere Hükümet Meydanında son bulacak. Fener alayı sonrası saat 21.00’de Türkmen Mahallesi Macera Parkı’nda Fettah Can Konseri yapılacak. Konsere katılmak isteyenlerin ulaşımı Ödemiş Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sağlanacak.Editör: Haber Merkezi