YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Atık pillerin düzenli şekilde toplanarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi, okullarda çevre bilincinin erken yaşlardan itibaren aşılanması hedefiyle Ödemiş Belediyesi Atık Getirme Merkezinden ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 16 okuldan toplanan 900 kilogram atık pil, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) teslim edilmek üzere Ödemiş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince kargoya verildi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş  yaptığı açıklamada, “Gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak, sıfır atık ve geri dönüşümün önemi vurgulamak adına 2022-23 yılı öğretim eğitim yılı içerisinde de aynı toplama çalışmalarına devam edilecek. Bu kapsamda çalışmalara destek veren tüm okullarımıza ve halkımıza teşekkür ediyoruz.

İlçemizdeki okullar, kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilen atık pil kutularından toplanan ve Atık Getirme Merkezimize vatandaşlarımız tarafından getirilen atık piller, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yetkilendirilmiş kuruluş olan TAP tarafından geri kazandırılacak” dedi.